Altcoin Eğitim

Terra (LUNA) Nedir? Terra Canlı Fiyatı

Terra (LUNA) Nedir? Terra Canlı Fiyatı | altkoinal.com

Terra (LUNA) Canlı Fiyat Akışı

TRY
USD
EUR
GBP
terra-lunaTerra Luna Classic (LUNC)
0.005213
terra-lunaTerra Luna Classic (LUNC)
$ 0.000283
terra-lunaTerra Luna Classic (LUNC)
0,000294
terra-lunaTerra Luna Classic (LUNC)
0.000262

Terra (LUNA) Nedir? Terra (LUNA) hakkında bilmeniz gereken her şey

Terra (LUNA) (Altcoin) Kripto para birimleri dünyası her geçen gün genişlemektedir. Çevrenizdeki dünyaya bakarsanız, dijital para birimleri dünyasına günlük yatırım yapan birçok kullanıcı görürsünüz. Artık bu makaleyi okuduğunuza göre, platformunuz hakkında bilgi alabileceksiniz. LUNA, bir Terra platform belirtecidir. Kevin Market Cup sitesinde, LUNA sembolü ile Terra dijital para birimini göreceksiniz. Yazının başında Terra platformuna bir göz atacağız ve ardından Luna dijital para birimini inceleyeceğiz. Bu para birimi kodunu öğrenmek istiyorsanız, bu makalenin sonuna kadar bizimle kalın.

Terra (LUNA) platformuna bir göz atın

Terra (LUNA) platformu, geleneksel blok zinciri ödemelerini canlandıran merkezi olmayan bir ödeme ağıdır. Platform, rezerv para birimi LUNA’ya dayanan ve programlanabilir ödemeleri ve ücretsiz finansal altyapının geliştirilmesini kolaylaştırmak için algoritmalar kullanılarak stabilize edilmiş bir sabit para portföyü kullanır. Bu platformun benzersiz özelliklerinden biri de token tasarımıdır.

Bu Altcoin geliştirmesi Ocak 2018’de başladı ve resmi olarak Nisan 2019’da başlatıldı. Terra jetonu, protokol sabit paralarının fiyatını dengelemek için kullanılır. Bu Altcoin sahipleri ayrıca öneriler sunabilir ve ardından buna oy verebilir. Söylediğimiz gibi, Terra platformu LUNA adlı kendi tokenini tanıttı. Bu yazımızın devamında Luna para birimi kodunu inceleyeceğiz.

Bu Altcoin para birimi nedir?

Belirtildiği gibi, Luna sizin platform simgenizdir. Bu belirtecin üç ana işlevi vardır. Görevleri arasında, yapıştırma bölümünde Terra ticaretini çıkarmak, Terra platformunda istikrarlı paraların sabit fiyatını sağlamak ve blok zinciri doğrulayıcılarını motive etmek yer alıyor.
Terra platformu, hisse senedi kanıtı algoritması veya PoS kullanılarak çalıştırılır, bu nedenle madencilerin ticaret çıkarmak için LUNA’larını stoklamaları gerekir. Aslında, daha fazla Luna’ya sahip bir doğrulayıcı, bir sonraki Terra bloğunu üretme şansı daha yüksektir. Aslında Bu Altcoin, kimlik bilgilerini çıkarmanın gücünü gösteriyor. 

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Terra (LUNA) platformunun tarihi ve kurucuları

altkoinal.com

Luna döviz değişimi sağlayan bir platform olan bu Altcoin platformu, Daniel Shin ve Do Kwon tarafından Ocak 2018’de kuruldu ve Nisan 2019’da çalışmalarına başladı. fiyat istikrarına odaklanıyor. Kwoin, Terra (LUNA)‘nın bir yan kuruluşu olan Labs bu Altcoin form’un direktörlüğünü devraldı.

Terra ‘yı geliştirmeden önce Shin, büyük bir Güney Kore e-ticaret platformu olan Ticket Monster’ın kurucusu ve CEO’suydu. Daha sonra, tamamen işlevsel şirketler kurmak için girişimcilerle birlikte çalıştığı Fast Track Asia’nın kurucu ortağı oldu.

Kwon ayrıca daha önce Anify’ın CEO’su olarak görev yapmıştı. Ayrıca Microsoft ve Apple’da yazılım mühendisi olarak çalıştı.

Bu yazıda incelediğimiz gibi, Bu Altcoin platformunun sağladığı bir token olan bu Altcoin, Terra (LUNA) Stablecoin paralarının fiyatını dengelemek için kullanılıyor. Ama sonra stabil coinlerin fiyatını nasıl sabit tuttuğunu görmek istiyoruz.

Bu Altcoin için Stablecoin ağı, Güney Kore wonu değerindeki KRT, ABD doları değerindeki UST ve SDR SDR değerindeki SDT gibi para birimleri teklif etti.

Bu Altcoin ağı, bu sabit paraların fiyatını sabit tutmak için bir algoritma kullanır. Bu algoritmayı, sabit paralar için talep dalgalanmalarına göre ayarlamak. Diğer bir deyişle, stabil coinlerden birine olan talep arttığında işlem sayısı artmakta ve bunun sonucunda fiyatı yükselmektedir. Aksine, talep düştüğünde, stabil coinlerin fiyatında da bir düşüş görüyoruz.

Terra (LUNA)‘yı benzersiz kılan özellikler nelerdir?

Bu Altcoin için platformu, stabil coinler kullanarak kendini belirgin bir şekilde göstermeye çalışır. Bu makalenin önceki tartışmasında bahsettiğimiz gibi, bu kripto para birimi, istikrarlı madeni para arzını talebine göre otomatik olarak ayarlayan önerilen algoritması ve belirteci Luna’yı kullanarak istikrarlı madeni para fiyatının istikrarını korumaya çalışır. .

Aslında, protokol bunu Luna para birimi sahiplerini motive etmek için yapıyor.

 

Terra (LUNA) Nedir? Terra Canlı Fiyatı | altkoinal.com

Terra (LUNA) ağının güvenliği nasıl?

Blockchain güvenliği, Bu Altcoin jetonlarının sahiplerinin işlemleri onaylamak ve Luna hisselerinin miktarı için bir ödül almak için jetonlarını teminat olarak aldığı Teminat tabanlı hisse senedi konsensüs algoritması kullanılarak güvence altına alınır.

Token sahipleri ayrıca, gelirleri paylaşarak işlemleri kendi adlarına onaylamaları için başkalarına emanet edebilir. Terra (LUNA) ayrıca, kimlik doğrulama düğümleri için ağ güvenliğinin korunmasına en iyi nasıl yardımcı olabileceğine dair daha fazla ipucu sağlar.

Dolaşımda kaç tane LUNA jetonu var?

Bu Altcoin için ağının 1 milyar jetonu var. Bu sayıyı aşarsa, Bu Altcoin jetonu denge arzına dönene kadar yanacaktır. Gerekirse, Terra (LUNA) jetonlarının sabit fiyatını korumak için Luna yeni jetonları protokol algoritması aracılığıyla kaydedilir.

Luna ilk olarak Binance, Oak Exchange ve Hubei gibi büyük borsalarda satın alınmak üzere erken yatırımcılara sunuldu. Satışlar Ağustos 2018’de sona erdi ve 32 milyon dolar gelir elde edildi.

Terra (LUNA) Nedir? Terra Canlı Fiyatı | altkoinal.com

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Terra (LUNA) Dijital Para Birimi Yedekleme Cüzdanları

Bu Altcoin için saklamak için aşağıdaki yazımızda sizlere tanıtacağımız donanım ve yazılım cüzdanlarını kullanabilirsiniz.

Terra (LUNA) Dijital Para Birimi Cüzdanları:

1. Ledger cüzdan: Bu cüzdanın Ledger Nano X ve Ledger Nano S olmak üzere iki modeli mevcuttur. Ledger cüzdanlar, Terra dijital para birimini depolamak için donanım cüzdanları arasında en iyi seçimdir.

2. Trezor cüzdan: Trezor donanım cüzdanı, 2018’in başlarında dijital para piyasasına sunuldu ve Trezor One ve Trezor T olmak üzere iki modeli mevcuttur.

3. KeepKey cüzdanı: Cape Key donanım cüzdanı, 40’tan fazla farklı kriptografik varlık öngörüyor.

Terra (LUNA) Dijital Para Birimi Yedekleme Yazılımı Cüzdanı:

Coinomi Cüzdan: Coinomi Cüzdan, kullanıcı gizliliğine odaklanır ve piyasadaki en güvenli dijital para cüzdanlarından biridir.

Söylediğimize göre, donanım cüzdanları yazılım cüzdanlarından daha güvenlidir ve daha güvenli bir seçenektir, ancak yüksek fiyatları nedeniyle kullanıcılar yumuşak cüzdanları kullanmayı tercih ederler. Yazılım kullanın.

altkoinal.com

Terra (LUNA) nasıl alınır ?

Bu dijital para birimini satın almak için doğrudan gidemezsiniz. Öncelikle Tetra gibi stabil coinlerden birini satın alarak döviz bürolarında para birimi koduna çevirebilirsiniz. Ayrıca bu Altcoin ‘in döviz bürolarında LUNA sembolü ile satıldığını da unutmayın. Bunu yapmak için, istediğiniz borsaya kaydolmanız ve bu borsada nasıl para çekileceğini ve para yatırılacağını bilmeniz gerekir.

Dijital para biriminizi destekleyen döviz büroları ile ilgili içeriğin devamında ve yazının bundan sonraki bölümünde sizlere tanıtacağımız bu para birimi kodu bağlamında yabancı çevrim içi borsalar hizmet sunmaktadır.

Terra (LUNA) nasıl satılır ?

Bu Altcoin para birimini satmak ve satın almak için döviz bürolarını kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için borsaya kaydolmanız ve ardından para birimi kodunuzu satmanız gerekir.

Yabancı çevrimiçi döviz bürolarının ücretleri yerel döviz bürolarından daha düşüktür. Bu nedenle para birimi kodunuzu satmak için bu borsaları kullanmanız önerilir.

Bu Altcoin için çıkarılıyor mu?

Para birimi kriptografisi dünyasında, dijital bir para birimi elde etmek için para birimi kriptografisi satın alabilir veya iki şekilde çıkarabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki para birimi kodunu çıkarmak için öncelikle söz konusu dijital para biriminin çıkarılıp çıkarılamayacağını kontrol etmelisiniz. Ama bu nasıl mümkün olabilir?

Dijital para biriminizin çıkarılıp çıkarılamayacağını görmek için algoritmasını test etmemiz gerekiyor. Terra (LUNA) para birimi kodu, stok kanıtı konsensüs algoritmasını veya PoS’u kullanır ve yine de tasarımında kullanılan algoritma nedeniyle çıkarılamaz.

Terra (LUNA) Nedir? Terra Canlı Fiyatı | altkoinal.com

 Terra geleceği nedir?

Yazının bu bölümünde para birimi kriptografisi alanında faaliyet gösteren bazı sitelerin Terra (LUNA) dijital para biriminin geleceğine yönelik tahminlerini incelemek istiyoruz.

Walletinvestor

Bu sitenin bu Altcoin için yükseliş tahmini var. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, bu para birimi için üç haneli bir fiyat artışı öngördüler. Sitedeki analistler ayrıca para biriminin 2022 sonunda 135 dolara ulaşacağını söyledi.

DigitalCoinPrice

DigitalCoinPrice’a göre, Terra (LUNA) para birimi kodunun fiyatı 2021’de 80 dolardan kapanacak ve 2022 ila 2024 için ortalama fiyatın 135 ila 170 dolar olduğu tahmin ediliyor. DigitalCoinPrice, 2025 yılına kadar bu Kripto Para birimi kodunun ABD dolarını kolayca geçeceğini iddia ediyor.

Yapılan tahminlere göre bu Kripto Para birimi için iyi bir gelecek düşünülebilir.

Bu yazımızda Bu Altcoin para birimi kodunu sağlayan platform olan bu Kripto Para birimi platformunu inceledik. Luna para birimi kodu, Terra  sabit paralarının fiyatını dengelemek için kullanılır. Bu dijital para birimini Binance, Hubby Global, Upbit ve borsalarından satın alabilirsiniz. bu Kripto Para birimi depolamak için Ledger, Hazine, Cape Key ve Quinomie gibi cüzdanları da kullanabilirsiniz. Bu para birimi kodu çıkarılamadığı için dijital para biriminizi çıkarma yoluyla alamazsınız. 

Terra (LUNA)” yazısının sonuna kadar bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz.

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Cardano (ADA) Nedir? Cardano Canlı Fiyatı

Atilla

Ledger Cüzdanı Nedir, Ne İşe Yarar?

Atilla

Polkadot (Altcoin) Web3 bozulmasını öngörüyor

Atilla