Altcoin Analiz

Solana (SOL) fiyatının 2022’de ek artış görmesinin 3 nedeni

altkoinal.com

Solana (SOL) fiyatının 2022’de ek artış

Solana (SOL) fiyatının 2022’de ek artış görmesinin 3 nedeni , İstikrarlı ekosistem büyümesi, kurumsal yatırım ve sağlıklı bir türev piyasası, SOL’nin 2022’de en iyi yarışmacı olmaya devam edeceğinin güçlü işaretleridir.

Solana (SOL), akıllı sözleşme endüstrisinde en büyük rakip haline geldi ve geçen yıl, ağın toplam kilitli değeri (TVL) 660 milyon dolar arttı ve 40’tan fazla merkezi olmayan uygulamaya yayılarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11 milyar doların üzerine çıktı. .

Bu büyümeye rağmen, yatırımcıların mevcut 56 milyar dolarlık piyasa değerinin haklı olup olmadığını ve Binance Smart chain (BNB), Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) gibi rakip ağlarla nasıl karşılaştırıldığını sorgulamak için nedenleri var.

Son altı aylık fiyat performansını analiz ederek, diğer akıllı sözleşme platformu rakipleriyle karşılaştırıldığında Terra (LUNA), Solana ve Avalanche’dan belirgin bir ayrışma var.

Solana | altkoinal.com

Solana’nın ekosistemi için güçlü bir kurumsal iştah var

Solana ‘nın piyasa değeri, her biri 26 milyar dolarlık piyasa değeri olan Avalanche ve Terra’nın iki katından fazla. Solana’nın Cointelegraph hakkındaki en son haberlerini araştırmak, Haziran ayında Solana Labs tarafından 314 milyon dolarlık özel token satışından Solana’nın DEX projesi Orca tarafından Eylül ayında 18 milyon dolarlık bağış toplamaya kadar uzanan heyecan verici bir dizi kurumsal yatırım getiriyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yatırımcı iştahına bakılırsa büyüyen bir ekosisteme dair sağlam kanıtlar var. Ancak Solana ‘nın ölçeklenebilirlik çözümünün ne kadar başarılı olduğunu anlamak için kullanım ölçümlerini değerlendirmemiz gerekiyor.

Ethereum‘un aktif adreslere göre önde gelen DApp’i, 188.200’e sahip Uniswap’tır. Bu nedenle, Raydium’un haftalık 97.600 kullanıcısı, yalnızca 10 ay önce piyasaya sürüldüğü düşünüldüğünde oldukça etkileyici. Bu arada, Şubat 2021’de Uniswap zaten 4,3 milyar doların üzerinde TVL’yi elinde tutuyordu.

Solana | altkoinal.com

Solana ‘nın NFT pazarı Magic Eden’e gelince, 58.400 haftalık aktif adresi, aynı zamanda, hacim ve kullanıcı etkinliğinde sektörün mutlak pazar lideri olan Ethereum’un OpenSea’sinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Çığ kullanıcı etkinliği, Trader Joe merkezi olmayan finans uygulaması üzerinde yoğunlaşmıştır, ancak haftalık 715 milyon dolarlık hacmi, Uniswap’ın 22.1 milyar dolarlık veya Raydium’un 12.5 milyar dolarlık hacmine kıyasla sönük kalıyor. Aynısı, QuickSwap DEX’inde 573 milyon dolarlık ticaret faaliyetine sahip olan Polygon için de söylenebilir.

Solana üçüncü en büyük vadeli işlem piyasasına sahip

Solana şu anda türev sözleşmelerinde en alakalı ölçüm olan üçüncü en büyük vadeli işlem açık pozisyonunu elinde tutuyor. Bu gösterge, son ticaret faaliyetinden bağımsız olarak piyasa katılımcıları tarafından tutulan toplam sözleşme sayısını toplar.

8 Kasım’daki 1,9 milyar dolarlık zirveden bu yana yaşanan keskin düşüşe rağmen, mevcut 860 milyon dolarlık vadeli işlem açık faizi Solana’yı büyüklük bazında üçüncü türev piyasası yapıyor. Örneğin, Binance Coin (BNB) vadeli işlemleri 520 milyon dolar tutarken, onu 430 milyon dolar ile Terra (LUNA) takip ediyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Solana, TVL, kullanıcılar ve türev piyasalarında lider

Kuşkusuz, Solana’nın zincir üstü veri ve türev piyasalarından gelen etkileyici miktarda aktivite var. Ağın TVL’si son altı ayda 15 kat arttı ve Solana’nın DApps kullanıcıları, Ethereum ağındaki kullanıcı miktarının neredeyse yarısı kadar.

Solana, üç önemli ölçütte açığı hızla kapatıyor gibi görünüyor: TVL, aktif kullanıcılar ve türev piyasalar. Terra, Avalanche ve Polygon gibi rakipler çok geride görünüyor ve bu da muhtemelen piyasa değeri primini haklı çıkarıyor.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Kripto Para Analizleri 11 Ocak

Atilla

DeFi (veya “merkezsiz finans”) Nedir?

Atilla

Ripple Coin Nedir ? XRP Canlı Fiyatı

Atilla