Altcoin Eğitim

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Shiba Inu Canlı Fiyatı

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Shiba Inu Canlı Fiyatı
TRY
USD
EUR
GBP
shiba-inuShiba Inu (SHIB)
0.000229
shiba-inuShiba Inu (SHIB)
$ 0.000012
shiba-inuShiba Inu (SHIB)
0,000011
shiba-inuShiba Inu (SHIB)
0.00001

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Shiba Inu (SHIB) hakkında bilmeniz gereken her şey

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Dünyanın en güçlü 30 kripto para birimi arasında kalıcı gücü, yatırımcının entelektüel modelinin yaygınlığının bir sonucu olan SHIB kripto para birimlerinin gelişiyle, kripto para birimlerinin tuhaf dünyası daha da garip hale geldi. Bu yazımızda Shiba Inu (SHIB) dijital para birimini tam olarak tanıyacağız.

Shiba Inu (SHIB)“, Japonya’nın yerli ırkından bir köpektir ve bu ülkenin insanları tarafından terk edilmiş ve asi bir ırk olduğuna inanılır. Bu cins kontrol edilemez ve Dogtime.com’a göre istediği zaman gelir ve gider. Shiba Inu (SHIB) inatçıdır ve onu tanımlayacak en iyi kelime “özgür düşünce”dir. Köpekler dünyasında bu cins köpeklerin kedigil bir kişiliğe sahip olduğu söylenebilir.

Shiba Inu (SHIB) nedir?

Shiba Inu (SHIB), Ağustos 2020’de eğlence amaçlı ve sıfır dolar maliyetle Ryoshi lakaplı anonim bir kişi tarafından piyasaya sürüldü. Amacı, yüzde 100 merkezi olmayan ve kendiliğinden topluluklarda reklam ve finansal destek olmadan kripto para birimi davranışını araştırmaktı. Shiba blok zinciri münhasır değildir; Bu nedenle coin olarak kabul edilemez

Bu dijital para birimi, Ethereum ağ platformunda ERC20 standardına dayalı bir simge olan SHIB adı altında borsalarda satılmaktadır ve özel bir Çin bloğunun olmaması nedeniyle işlem maliyeti çok yüksektir ve bazen de değerinin birkaç katıdır. kripto para satın alınabilir. Shiba Inu (SHIB), Doge Coin katili olarak adlandırıldı. Son bir yıldır dijital para dünyasının haberlerini çok az takip ediyor olsanız bile; Doge Coin’i duymuş olmalısınız. Doge Coin, 2013 yılında ünlü bir internet memesinden (2013) esinlenen bir logo ile Bitcoin taklidi olarak Elon Musk’ın desteğiyle yaratıldı ve destekçilerinin tweet’lerinden sonra patlamaya hazır bir popülerlik yaşadı.

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Shiba Inu Canlı Fiyatı

SHIBA jetonunu farklı kılan nedir?

SHIB , bir katrilyon (10’a 15’in gücü) jeton arzıyla kripto para birimleri dünyasına girdi. Ryoshi daha sonra bunların yarısını Uni Swap adı verilen merkezi olmayan bir finansal protokole kilitledi ve 1 milyar dolarlık tokenin diğer yarısını Ethereum kurucusu Vitalik Butrin’e bıraktı. 23 Mayıs 2021’de Butrin, tarihin en büyük dijital para bağışı olan Covid 19 virüsüyle savaşmak için Hindistan’a bir trilyon token bağışladı. Jetonlarının geri kalanını, onları sonsuza kadar kullanılamaz hale getirmek için Dead Volt’a aktardı ve kripto para biriminin uzun vadeli istikrarını ve başarısını sağladı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ryoshi bu eylem hakkında şunları söyledi:

Kalıcı ademi merkeziyetçilik için teşekkürler; Bu Shiba Inu (SHIB) için yeni bir başlangıç.

Shiba Doge Coin’i test etmek ve taklit etmek için yaratılmış olsa da, merkezi olmayan ekibi tarafından alınan bazı kararlar, kripto para birimini yatırım yapmak için iyi bir emtia haline getirdi.

Bu kararlardan biri, jetonlarının yarısını lansman sırasında Vitalik Butrin’e aktarmaktı. Bu garip görünüyordu; Ancak bu dijital para biriminin büyük miktarlarda ele geçirilmesini önlemek için sadece birkaç büyük yatırımcı tarafından yapıldı.

Diğer bir karar ise SHIB‘yu, yatırımcılarına nihayetinde çok fazla gelir sağlayacak şekilde yaratmaktır. Shiba projesinin amacı, herkesin kolayca milyonlarca parolaya sahip olabilmesi ve herkesin bu ekosisteme eşit katılım şansına sahip olabilmesi için çok düşük maliyetle bir destek ekosistemi oluşturmaktı.

“Woof Piper” olarak bilinen SHIB White Paper örneğinde, teknik bir rehberden çok pazarlama kitapçığı gibi olduğu söylenebilir ve bu kodların mizahi olmanın yanı sıra başka marjları da olduğu görülüyor

SHIBA ve Dodge Coin’in Karşılaştırılması

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Shiba Inu Canlı Fiyatı

Doge Coin ve Shiba Inu (SHIB), aynı köpek sembolünü kullanmalarına rağmen temel farklılıklara sahiptir:

  • Doge Coin, Bitcoin ağına benzer şekilde kendi özel blok zincirine sahiptir ve madeni para kategorisine girer, ancak Shiba Inu (SHIB), Ethereum ağ platformundaki etkinliği nedeniyle bir token olarak kabul edilir.
  • Dodge Coin’in tedarik kısıtlaması yoktur, ancak mevcut jeton sayısı sınırlıdır.
  • Dodge Coin’in asıl amacı eğlence için dijital bir para birimi yaratmaktı, Shiba Inu (SHIB) ise %100 ademi merkeziyetçi ve spontane topluluklarda reklam ve finansal destek olmadan kripto para birimi davranışını incelemek için yaratıldı.

Dodge Coin ve Shiba Inu (SHIB) için bahsedilen farklılıklar göz önüne alındığında, bu iki dijital para biriminin karşılaştırmasının temelde yanlış olduğu ve rakip olarak kabul edilmedikleri söylenebilir.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 BONE ve LEASH jetonları nedir?

Shiba’da ekosisteminde, Shiba Inu (SHIB) dijital para birimine (SHIB) ek olarak, BONE ve LEASH harflerine sahip iki jeton daha sağlanmaktadır.

Başlangıçta, LEASH’in Doge Coin’e bağlı bir token olması gerekiyordu ve değeri ve arzı Doge Coin dalgalanmalarıyla değişecekti; Ancak bu kısıtlama daha sonra kaldırıldı. LEASH jetonlarının sayısı yaklaşık 107.000 birim ile sınırlıdır. Bu kripto para birimleri, SHIB jeton likiditesi sağlamaya katılanlara ödül olarak dağıtılacaktır.

BONE, Shiba Inu (SHIB) ekosisteminde egemen bir belirteç olarak bulunur ve toplam bone sayısı 250.000 birim ile sınırlıdır. BONE, Shiba ekosisteminin yönetiminde oy kullanma hakkına sahip kişiler tarafından kullanılabilir. Bu token çoğunlukla özel Sheiba Swap değişiminde kullanılacaktır.

 

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Polkadot (Altcoin) Web3 bozulmasını öngörüyor

Atilla

Stellar Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Xlm Ne Demek?

Atilla

Bitcoin Halving: Bitcoin fiyatını nasıl etkiler?

Atilla