Altcoin Eğitim

Reflection token nedir?

Reflection Token Nedir? Nasıl Çalışır?

Reflection Token Nedir ? Kripto pazarı, kısmen yatırımcıların kripto varlıklarından gelir elde etmelerini sağlayan DeFi yeniliklerinin artması nedeniyle geçen yıl büyük bir büyüme yaşadı.

Staking, verim çiftçiliği ve likidite madenciliği gibi yenilikler, merkezi olmayan finans piyasasına milyarlarca insanı çekti. DeFi’deki büyümeden kaynaklanan daha az bilinen bir başka yenilik de reflection token leridir.

Reflection token lerinin tam olarak ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Reflection token nedir?

Reflection token leri, işlemlerin vergilendirildiği ve alınan verginin bir yüzdesinin token sahiplerine yeniden dağıtıldığı bir mekanizma kullanarak sahiplerini ödüllendiren kripto para birimleridir.

Reflection token lerinin tokenomiklerinin arkasındaki nedenlerden biri, yeni kripto para birimlerinin fiyat keşif aşamasında balinalardan sıklıkla karşılaştıkları büyük fiyat düşüşlerini önlemektir.

Ayrıca, sahipleri yeni jetonlarla ödüllendirildiğinden, mekanizma yatırımcıları jetonlarını uzun vadeli tutmaya teşvik ediyor. Bu nedenle yansıtma mekanizmaları, yatırımcıları bir projeye sadık tutmanın etkili bir yolu olarak görülmektedir.

DeFi jetonları tipik olarak yatırımcıların stake etme, likidite madenciliği ve verim çiftçiliği yoluyla yatırım geliri elde etmelerine izin verirken, reflection tokenleri giderek kripto varlıklarından getiri elde etmenin başka bir yolu haline geliyor.

İpucu: Balina, büyük miktarda belirli bir madeni paraya sahip olan bireylere veya kuruluşlara atıfta bulunan bir kripto para birimi terimidir. Balinalar, kripto paranın değerlemesini manipüle etme potansiyeline sahip oldukları kadar kripto paraya sahiptir.

Reflection token nasıl çalışır?

Reflection tokenleri ile ağdaki her işlem vergilendirilir. Çoğu protokol, genellikle tüm sahipler, bir likidite havuzu ve bazen bir madeni para yakma cüzdanı arasında dağıtılan her işlemin %10’unu vergilendirir.

Bu mekanizma devreye girdiğinde, yatırımcılar jetonu “HODLing” yaparak daha fazla jeton kazanabilirken, aynı zamanda jeton yakma yoluyla meydana gelebilecek olası bir fiyat değerlemesinden de faydalanabilir.

Reflection mekanizması, jetonları tüm sahiplerin cüzdanlarına, bir likidite havuzuna ve bir yakma cüzdanına otomatik olarak dağıtan akıllı bir sözleşme tarafından yönetildiği için merkezi olmayan ve güvenilmezdir. Sahiplerin tek yapması gereken, cüzdanlarını dikkatli bir şekilde yönetmelerini sağlamaktır.

Ücretin bir kısmını alan her cüzdan blok zincirinde halka açık olarak denetlenebildiğinden tüm süreç şeffaftır.

Reflection token nedir | altkoinal.com

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Reflection token kullanan popüler kripto projeleri

Aşağıda reflection belirteçleri kullanan popüler kripto projelerinden bazıları verilmiştir:

  Safemoon (SAFEMOON)

Safemoon, bir reflection token mekanizması uygulayan en eski kripto para birimlerinden biridir. 2021’in ilk çeyreğinde başlatılan proje, dolaşımda 585 trilyondan fazla madeni para ve 2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 2,5 milyondan fazla sahibi topladı.

Safemoon’un reflection token  mekanizması, yatırımcıları tokenlerini ellerinde tutmaya teşvik ederek oynaklığı azaltmayı amaçlıyor. Mekanizma, her işlem için %10 ücret alan akıllı bir sözleşme kullanır. Ücretin yarısı, token bakiyelerine göre sahipler arasında bölünürken, diğer yarısı alıcılar ve satıcılar için likidite olmasını sağlamak için Safemoon’un likidite havuzuna gider. Temel mekaniğin nasıl çalıştığını anlamak için SafeMoon belirteçlerini inceleyin.

 Tiki Token (TIKI)

TIKI, Binance Akıllı Zincirinde yeni nesil yansıtıcı bir simgedir. Proje, yatırımcıların sadece cüzdanlarında token tutarak BNB kazanmalarını sağlıyor. Reflection token mekanizması, her alım/satım için %15 ücret alır. Ücretin %10’u BNB’ye dönüştürülür ve minimum 10.000 TIKI bakiyesi olan sahiplere otomatik olarak yeniden dağıtılırken, kalan %5’lik bir fiyat tabanını korumak için Pancakeswap’taki likidite havuzuna gider.

Fiyat dalgalanmalarını azaltmak ve balinaların kontrolünü kırmak için TİKİ, limitin üzerindeki herhangi bir işlem reddedildiği için satışları toplam arzın %0,1’inden daha azıyla sınırlandırıyor. Bunun üzerine, satış emirlerinde ek bir %3 ücret alınır. Tiki Token’ın web sitesine göre, sahipleri TIKI ve BNB’de daha fazla ödül kazanırken tokenlerini BankerDoge aracılığıyla da stake edebilirler.

 Reflect Finans (RFI)

RFI, Ethereum ağında token sahiplerinin pasif gelir elde etmelerini sağlayan reflection token bir belirteçtir. Proje, otomatik olarak bölünen ve sahipleri arasında dağıtılan her işlem için %1 ücret uygular. RFI’de, oluşturulan ücretlerin %100’ü doğrudan sahiplere gider. Her bir sahibinin aldığı yüzde, sahip oldukları RFI jetonlarının miktarı ile orantılıdır.

Buna ek olarak, RFI sahipleri, tokenlerini, RFI akıllı sözleşmesi, fonlar bir araya toplandığında bile her bir sahip tarafından kazanılan ödülleri belirleyebileceğinden, verim çiftçiliği veya stake için de kullanabilir.

Reflection token nedir | altkoinal.com

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Diğer reflection leri arasında HODL 2.0 ve GhostFace bulunur.

Reflection token lerinin artıları ve eksileri

Reflection tokenleri ilginç kripto geliri kazanma mekanizmaları nedeniyle umut verici görünse de, dezavantajları da var. Gelin bu yenilikçi yeni jetonların avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

Artıları

  • Reflection token leri mekanizması, yatırımcıların DeFi’de kazanabilecekleri yolların sayısını artırır, çünkü sahipleri belirteçlerinde ödül kazanırken, bunu stake etme ve diğer pasif gelir elde etme yolları için kullanır.
  • Getiri üreten token dağıtım süreci, akıllı sözleşmelerin kullanımı yoluyla kolay, güvenli ve şeffaftır. +Tüm süreç otomatik olduğu için ücret talep etmek için merkezi bir taraf veya arayüz yoktur.
  • Yeni kripto projelerinde sık sık büyük fiyat düşüşleri ve balina manipülasyonları oluşmasını bir dereceye kadar önleyebilir.
  • Otomatik madeni para yakma ve geri alımları gerçekleştirmek için yansıtma mekanizmaları kullanılabilir, dolayısıyla arzı azaltır ve fiyat değerlendirmesini artırır.

Eksileri

  • Şu anda reflection tokenlerini kullanan projelerin çoğu meme paralarıdır ve sağlam bir iş modeline sahip değildir.
  • Reflection token leri hala yeni bir kavramdır ve yeterince test edilmemiştir.
  • Çoğu reflectionler jetonunun yüksek işlem ücretleri, onları işlemler için kötü bir seçim haline getirir.

Reflection token lerini ile hiper deflasyon belirteçleri arasındaki fark nedir?

Reflection token nedir | altkoinal.com

Birkaç kripto para biriminin tokenomikleri – reflection token leri dahil – deflasyonist olsa da, hiper deflasyonist jetonlar olarak bilinen başka bir kripto para birimi sınıfı daha da ileri gider.

Hiper deflasyonist tokenler, her işlemin belirli bir yüzdesini yakan akıllı bir sözleşme kullanarak, dolaşımdaki arzlarının sürekli olarak azalmasını sağlar. Bu tokenlerde kullanılan diğer bir yöntem de arzı azaltmak için düzenli geri alımlar yapmaktır.

Hiper deflasyonist jetonlarda, alınan ücretler genellikle bir yanık cüzdanına gönderilir, yani jetonların varlığı silinir. Sahipler ödül olarak işlem ücreti almazlar. Aksine, yanmanın neden olduğu fiyat artışından kazanç sağlarlar.

Bazı kripto projeleri, token sahipleri için potansiyel olarak çekici tokenomik modeller oluşturmak için her iki mekanizmayı da birleştirir.

 Reflection token leri ticaret için güvenli midir?

Bu sorunun doğrudan bir cevabı olmasa da, herhangi bir token ticareti yapmadan önce temel kural, proje hakkında kapsamlı araştırma yaparak kendi durum tespitinizi yapmaktır.

Reflection tokenleri, henüz zamanın testine dayanmayan pasif gelir elde etmenin yeni bir yolunu sunar. Reflection token lerini kullanan kripto para birimlerinin çoğu, bir yıldan uzun süredir piyasada olmadıkları düşünülürse yenidir.

Reflection token leri ile ticaret yapma kararınız, risk tolerans seviyenize dayanmalıdır – oldukça yeni bir gelecek vaat eden modele yatırım yapma riskini almaya hazır mısınız yoksa herhangi bir para yatırmadan önce piyasadaki uzun

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Litecoin Nedir ? Litecoin Canlı Fiyatı

Atilla

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?

Atilla

DOGECOIN: Kripto tüccarları varlıkları tükenmeden önce 5 kez uyarıldı

Atilla