Altcoin Analiz

Polkadot (Altcoin) Web3 bozulmasını öngörüyor

Polkadot | altkoinal.com

Polkadot (Altcoin), çoklu blockchain lansmanlarıyla Web3 bozulmasını öngörüyor

Polkadot (Altcoin) ekibi, açık artırmalar yoluyla ekiplere tahsis edilen blok zincirlerinin geliştirilmesine beş yıl yatırım yaptı.Açık kaynaklı blok zinciri platformu Polkadot, birden fazla blok zinciri arasında birlikte çalışabilirliği geliştirmeyi amaçlayan ilk para zincirlerinin (veya paralel zincirlerinin) piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Duyuruya göre, Polkadot ekibi, Acala, Moonbeam, Parallel Finance, Astar ve Clover olmak üzere müzayedeler yoluyla ekiplere tahsis edilen parachainlerin geliştirilmesi için beş yıl yatırım yaptı.

Polkadot ekosisteminde paralel olarak çalışan bireysel blok zincirleri ile, müzayede kazananları, Polkadot’un Geçiş Zincirindeki yuvaları bir seferde 96 haftaya kadar kiralayabilecekler. Polkadot Kurucusu ve Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından geliştirilen Relay Chain, parachainler arasındaki fikir birliğini ve iletişimi koordine etmeye yardımcı olur:

“Ve ekosistem büyüdükçe, özellikle de metaverse’lerin ortaya çıkmasıyla birlikte, düzinelerce protokol giderek daha görünür hale gelecek. Bu senaryoda tek bir blok zinciri olmayacak, ancak birbirine bağlı birkaç zincirimiz olacak.”

Polkadot (Altcoin), 5 yılı aşkın bir süredir piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para birimi arasında yer alıyor. Ekosistem, Relay Chain için maksimum kapasite olan beş ila 100 blokchain slotunun mevcut slot tahsisini büyütmeyi planlıyor.

Polkadot | altkoinal.com

Bununla birlikte, Polkadot (Altcoin) duyuruda, “bazıları yönetişim etkin ortak iyi blok chainler ve parathreadler için kullanılacağından, bu slotların tümü blok chain slot müzayedeleri yoluyla tahsis edilmeyecek” deniyor. Wood’a göre:

“Parachain modeli, Web3’ün geleceğinin birlikte çalışan birçok farklı blok zincirini içereceği inancıyla oluşturuldu. İnternetin şu anki sürümünün farklı ihtiyaçlara hitap etmesi gibi, blok zincirlerin de çeşitli hizmetler sunabilmesi gerekiyor. Parachainler bunu çözer”

Polkadot (Altcoin), Merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) genelinde akıllı sözleşme girişimlerini hızlandırmak amacıyla, kısa süre önce Assembly adlı merkezi olmayan katman-bir akıllı sözleşme ağının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Assembly, simbiyotik, kendi kendine egemen bir köprü olarak paralel olarak çalışmak için Iota’nın mevcut mimarisini kullanıyor. Ayrıntıları açıklayan Iota Vakfı’nın kurucu ortağı ve başkanı Dominik Schiener şunları söyledi:

“Assembly tamamen yapılandırılabilir ve üreticisinin istediği tür ve lezzette çalışan herhangi bir akıllı sözleşme zinciri arasında köprü kurabilir. Protokol kullanılarak oluşturulan her ağ, Assembly ağı tarafından sağlanan paylaşılan güvenlik, birlikte çalışabilirlik ve belirteç altyapısından yararlanacaktır.”

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?     Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Polkadot (Altcoin)

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Solana (SOL) Nedir? Solana Canlı Fiyatı

Atilla

Kripto Cüzdanı Nedir?

Atilla

Litecoin Nedir ? Litecoin Canlı Fiyatı

Atilla