Altcoin Eğitim

Litecoin Nedir ? Litecoin Canlı Fiyatı

Litecoin Canlı Fiyat Akışı

TRY
USD
EUR
GBP
litecoinLitecoin (LTC)
1,014.71
litecoinLitecoin (LTC)
$ 55.11
litecoinLitecoin (LTC)
56,86
litecoinLitecoin (LTC)
50.74

Litecoin Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? LTC Ne Demek? Kripto Para Litecoin Nasıl Alınır?

Litecoin (LTC), kripto para piyasasındaki en eski madeni paralardan biridir. Litecoin (LTC), Ekim 2011’de Charlie Lee tarafından başlatıldı. Lee, Litecoin‘i Bitcoin’i tamamlamak ve işlem süresi, maliyetler ve merkezi madencilik havuzları gibi bazı sorunları çözmek için tasarlayan eski bir Google çalışanıydı. Charlie Lee, Bitcoin kodunda ve protokolünde, onu günlük kullanıma daha uygun hale getirmek ve daha yaygın olarak kabul edilmesini sağlamak için değişiklikler yaptı.

Litecoin’in ana hedeflerinden biri, daha fazla işlemin onaylanabilmesi için her bloğun onay süresini 10 dakikadan 2,5 dakikaya indirmekti. Şu anda, günlük olarak 14.400 Litecoin madenciliği yapılıyor ve bu mümkün olan maksimum miktar. Litecoin (LTC), diğer dijital para birimleri gibi, Blockchain teknolojisine dayalı küresel bir ödeme aracıdır.

Bu eşler arası dijital para birimi, bitcoin ile birçok benzerliğe sahiptir, ancak platformu, işlemlerin daha hızlı aktarılmasını sağlayan farklı blok zincirleri kullanır. Bu para birimi (LTC) madeni paraları oluşturma ve aktarma yazılımı açık kaynaklıdır ve platformu tamamen merkezi değildir. Bu kripto para, piyasaya girişinden bu yana istikrarlı bir büyüme yaşadı ve şu anda piyasadaki en popüler dijital para birimlerinden biri. Popülaritesinin sebeplerinden biri belki de performansıdır ancak Bitcoin ile benzerliği gözden kaçırılmamalıdır.

Litecoin (LTC) ve Bitcoin (BTC) arasındaki özellikler ve farklılıklar

Litecoin Nedir ? Litecoin Canlı Fiyatı - LTC nedir? Litecoin (ltc) | altkoinal.com

Litecoin genellikle bitcoin ile karşılaştırılır. Bitcoini düşünürseniz, birçoğu hafif madeni para gümüşü olarak adlandırır. Ancak bu iki popüler kripto para birimi arasındaki farklar nelerdir?

 Maksimum tedarik

Birçok dijital para birimi sınırlı arza sahiptir. 84 milyon litecoine rağmen arzı Bitcoin’den 4 kat daha fazla. Teorik olarak bu, Litecoin‘in gelecekte Bitcoin değerinin yaklaşık dörtte birine ulaşacağı anlamına geliyor.

 Piyasa kapitalizasyonu miktarı

Litecoin‘in piyasa değeri bitcoin kıyasla küçük olsa da, bu dijital para birimi hala ilk 5 kripto para birimindedir (bu sınıflandırma, fiyat ve dolaşımdaki coin sayısına göre değişebilir).

 Maden Algoritması

Bu kripto para birimlerinin her ikisi de iş kanıtı algoritmalarına dayanmaktadır. Bitcoin, SHA-256 algoritmasını kullanırken LTC, hesaplama açısından daha kompakt olan ancak önemli miktarda bellek kullanan Skrypt .Skrypt algoritmasını kullanır.

 İşlem hızı

Her Litecoin (LTC) işlemi yaklaşık 2,5 dakikada bir doğrulanır. Bitcoin’de bu, her 10 dakikada bir ortalamadır. Sonuç olarak, bunu 4 kat daha hızlı yapar ve bu da aslında daha fazla işlemi gerçekleştirebilir.

 İşlem maliyetleri

Skrypt algoritması, işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

 Blok Ödülleri

Madenciler, her doğru hesaplama için bir ödül alarak ve böylece yeni bir blok ekleyerek ağdaki işbirliği için ödüllendirilir. Madenciler şu anda blok başına 25 litecoin alıyor. Ancak Bitcoin ağında 12,5 BTC ödül olarak kabul edilir. Her yeni blok ortalama olarak her 2.5 dakikada bir oluşturulduğundan, istatistiksel olarak daha fazla madenci ödül almaya hak kazanır. Bununla birlikte, ayrılmış blokların riski de artar (bunlar ana zincirin parçası olmayan ve bir hakim aynı anda benzer bir blok ürettiğinde veya bir bilgisayar korsanı bir işlemi tersine çevirmeye çalıştığında oluşturulan güvenilir bloklardır).

Litecoin Nedir ? Litecoin Canlı Fiyatı - LTC nedir? Litecoin (ltc) | altkoinal.com

Litecoin ağı daha fazla para üretir

Litecoin (LTC) ağı, Bitcoin ağının üreteceği birim sayısının dört katı olan 84 milyon ihraç etme kapasitesine sahiptir.

LTC işlemlerinin riski nedir?

Bu dijital para birimleri hala “ortaya çıkıyor” olduğundan, değerlerini tahmin etmek zor olacak. Uluslararası sermayenin yönetilme biçimindeki değişiklikler dijital para birimlerine olan ihtiyacı azaltabilir. Çin gibi ülkelerde, ülkelerinden sermaye çıkışını kontrol eden yasalar vardır, bu nedenle bu kısıtlamaları aşmak için dijital para birimlerine yatırım yapabilirsiniz. Bu kuralların veya benzer kuralların değiştirilmesi kripto para piyasasını etkileyebilir. Dijital para birimlerinin şu anda kodlanmış kuralları yoktur ve bu durum birçok kişinin bu alana yatırım yapma riskini almasına neden olmuştur. Litecoin (LTC), doğası gereği bir emtia gibi olan bir para birimidir, bu nedenle arz ve talep gibi piyasa dalgalanmaları fiyatını etkiler. Ancak aynı zamanda, birçok kısa vadeli tüccar bunu olumlu bir risk olarak görüyor.

Litecoin ‘in kısaltması nedir?

Litecoin, LTC’nin kısaltmasıdır. Bu dijital para birimi diğer para birimleriyle de eşleştirilebilir. Örneğin, ABD doları karşısındaki Litecoin döviz çiftinin adı LTC / USD’dir.

Litecoin nasıl çalışır?

Litecoin (LTC), insanların bir kişiden diğerine ödeme göndermek için kullanabileceği çevrimiçi bir ağdır. Litecoin eşler arası ve merkezi değildir, yani herhangi bir kurum veya hükümet tarafından kontrol edilmez. Bu ödeme sistemi, dolar veya euro gibi fiziksel para birimleriyle ilgilenmez ve bunun yerine Litecoin (LTC)adlı kendi hesap birimini kullanır. Litecoin‘in genellikle sanal para birimi veya dijital para birimi olarak sınıflandırılmasının nedeni budur. Litecoin, birçok çevrimiçi borsada kolayca alınıp satılabilir ve ortak para birimlerine dönüştürülebilir.

Litecoin Nedir ? Litecoin Canlı Fiyatı - LTC nedir? Litecoin (ltc) | altkoinal.com

Litecoin (LTC) nerede saklanır?

Bu dijital para birimi, blok zincirindeki cüzdanlarda saklanır. Litecoin (LTC) Cüzdanına dünyanın her yerinden erişebilirsiniz. Bu uluslararası ve merkezi olmayan kripto para birimleriyle ilgili bir başka iyi şey de, tüm hafif paraların aynı olması ve bunları İnternet ile dünyanın her yerinden kontrol edebilmenizdir. Bu cüzdan tabanlı sistemin bir diğer önemli avantajı, sürece hiçbir bankanın dahil olmamasıdır.

Bu para birimini hangi kurum destekliyor?

Dolar ve euro gibi diğer para birimlerinin aksine Litecoin (LTC), herhangi bir merkez bankasından bağımsız olarak çalışır. Litecoin (LTC) ağının merkezi bir varlığı yoktur, bu da onu merkezi olmayan bir dijital para birimi yapar.

Litecoin‘in avantajları

En uzak noktalara ulaşmak için sadece birkaç dakika süren geleneksel maliyetli transfer sürecine ihtiyaç duymadan uluslararası para transferi yapabilme.

Bir Litecoin (LTC) cüzdanı oluşturmak ve bu cüzdan aracılığıyla para kabul etmek kolaydır. Sadece uygulamayı yükleyin ve özel anahtarınızı güvenli bir yere kaydedin (dizüstü bilgisayarınızda veya telefonunuzda değil).

LTC, işlem hacmini kontrol etme konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Litecoin (LTC), anında onaylara ve düşük işlem maliyetlerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için harikadır.

Litecoin (LTC), yılda dört kat bitcoin ağı oluşturmak için bu tür bir teknolojiyi kullanan bir algoritma kullanır.
Merkezi olmayan tasarımı, mesafe sıkıntısı olmadan (sunucuların veya ISS’lerin karşılaştığı) dünyanın her yerine ulaşmasını sağlar.

Kendinize bir minör satın alarak bu ağa destek olabilir ve yerel erişiminizi artırabilirsiniz.

altkoinal.com

Litecoin’in Dezavantajları

Madencilik süreci çok fazla enerji gerektirir.

Litecoin (LTC), Bitcoin veya para birimleri gibi diğer dijital para birimleri kadar popüler değildir.
Gelecekteki değerlerini tahmin etmek zor bir iştir ve değer kaybederse başka bir para birimine geçmeniz gerekebilir.
koininizi güvende tutmak için teknik bilgiye ihtiyacınız var.

LTC dijital para birimi, yaygın büyüme ve kabul için büyük bir potansiyele sahiptir. Bitcoin ve Litecoin (LTC), altın ve gümüş, dijital para birimlerinin ayırt edici özellikleri olsa da, bu tür işlemlerin geçmişi, yükseliş trendlerinin birkaç ay içinde değişebileceğini göstermiştir. Bu nedenle, süreç ve işlevleri hakkında tam bilgi sahibi olarak, bu tür para birimlerini satın almaya başlayın.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?     Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?      DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Stellar Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Xlm Ne Demek?

Atilla

Reflection token nedir?

Atilla

Solana (SOL) Nedir? Solana Canlı Fiyatı

Atilla