Altcoin Analiz

Kripto Para Analizleri 11 Ocak

Kripto Para Analizleri 11 Ocak

Bitcoin’in fiyat düşüşü sırasında, bu üç kripto para birimi daha da büyük bir darbe aldı.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak, Bitcoin’in 2022’nin ilk 10 gününde düşüşü, önemli ölçüde daha hızlı düşen en büyük kripto rakiplerinin birçoğundan daha az cesaret kırıcı.

Bir Bitcoin (BTC) satın alma maliyeti önceki yedi gün içinde ‘un üzerinde düştü ve 10 Ocak’ta ara psikolojik desteği olan 40.000 doların altına düşmesi bekleniyor.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak | altkoinal.com

Bununla birlikte, Bitcoin’in kayıpları, önde gelen kripto rakiplerinin bazılarından daha az şiddetli görünüyor. Piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan Cardano (ADA), önceki yedi gün içinde yaklaşık düşüşle yaklaşık 1,15 dolara düştü.

Benzer şekilde, piyasa değerine göre sekizinci en büyük olan Ripple (XRP), aynı zaman diliminde kabaca düşerek yaklaşık 0,75 dolara düştü.

Bu arada, en iyi 50 dijital varlık arasında listelenen bazı kripto para birimleri, son hafta içinde ila 0 arasında değişen kayıplar yaşadı. Bunlar, yüzde 16’dan fazla düşen Ethereum’un yerel tokeni Ether’i (ETH) ve yaklaşık yüzde 20,50 düşen Terra’nın tokeni LUNA’yı içeriyor.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bununla birlikte, en iyi 50 kripto para birimi arasındaki üç jeton, yedi günlük ayarlanmış bir zaman diliminde Bitcoin’den daha kötü performans gösterdi.

Axie Infinity (-27.50%)

Axie Infinity (AXS), her yıl yüzde 12.000’den fazla artan karla, tüccarların kazançlarını korumaları için en büyük yerlerden biri olduğunu kanıtladı.

Önceki yedi gün içinde, AXS’nin fiyatı neredeyse yüzde 27.5 düşerek 70 dolar civarına düştü ve bu da onu büyük para birimleri arasında en zayıf performans gösteren oldu. Bu arada, tokenin Bitcoin karşısındaki değeri aynı zaman diliminde yüzde 17’nin üzerinde düşüşle 0,0017 BTC’ye düştü.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak | altkoinal.com

Bununla birlikte, piyasanın ana momentum göstergelerinden biri olan göreceli güç endeksi (RSI), tokenin “aşırı satım” pozisyonu hakkında uyarıda bulunduğundan, AXS fiyatı önümüzdeki günlerde toparlanabilir. Özellikle, AXS’nin günlük RSI’si 30’un altına düştü ve bu da klasik grafikçiler tarafından bir satın alma sinyali olarak yorumlandı.

Axie Infinity tokeni için daha iyimser sinyaller, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, 64.50$ ile 50$ arasındaki aşağı yönlü hedef bölgesinden geldi. Özellikle, AXS fiyatı 2021’deki Ağustos-Eylül ticaret seansı sırasında 64.50 dolar seviyesinde desteklendi.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak | altkoinal.com

Benzer şekilde, 50$ civarındaki seviyeler, trader’ların 7 Eylül’deki satıştan bu yana dört kez büyük miktarlarda AXS almasına neden oldu.

Aşağı yönlü hedef aralığının altına inmek ise Ağustos 2021’e kadar başka bir destek seviyesi olan 40 doların altına düşmesine neden olabilir.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak AAVE (-25%)

Axie Infinity’den farklı olarak, aynı adı taşıyan yerel Aave (AAVE) token’ı, 10 Ocak 2021’den bu yana yaklaşık `’lık devasa bir yıllık kazancın üzerine çıkıyor. Bununla birlikte, yılın en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline geldi. 2022 yaklaşıyor.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Önceki yedi gün içinde, AAVE fiyatı yüzde 24’ten biraz daha fazla bir düşüşle 200 dolara düştü. Bu arada, tokenin Bitcoin’e karşı performansı yaklaşık yüzde -15 oldu ve bu da tüccarların Aave pazarındaki yükselişe hala şüpheyle yaklaştıklarını gösteriyor.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak | altkoinal.com

Örneğin, AAVE’nin günlük RSI’si 27 Aralık’tan bu yana aşağı doğru sürükleniyor ve şu anda 39’a yaklaşıyor. Şimdi uzun süreli bir düşüşün aşırı satım seviyelerinin 30’un altına düşmesini bekliyor, bu da AAVE fiyatının bugün olduğundan daha da düşebileceğini ima ediyor.

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, AAVE iki aylık yükselen trend çizgisi desteğini yeniden test ederken satış sinyali ortaya çıkıyor. 4 Aralık’tan bu yana AAVE, yukarıda belirtilen artan seviyeden en az dört kat toparlandı. Sonuç olarak, eğer para birimi bunun altına düşerse, başka bir destek seviyesi olan 165 dolara düzeltme şansı artar.

Öte yandan, yükselen trend çizgisi desteğinden bir toparlanma, AAVE’nin yakın zamanda hem direnç hem de destek görevi gören 250-275 dolarlık ticaret alanına girmesine neden olabilir. Aralık 2021’den bu yana bölge, AAVE’nin yukarı yönlü çabalarını başarıyla durdurdu.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak IOTA (-24%)

IOTA’nın kayıpları, yedi günlük düzeltilmiş dönem performanslarına göre AAVE’lerden biraz daha az. Bununla birlikte, tokenin yıldan yıla kabaca yüzde 150 kâr artışı göz önüne alındığında, mevcut kripto piyasası çöküşü sırasında kayıplarını başka bir yerde dengelemek isteyen tüccarlar için iyi bir satın alma gibi görünüyor.

Özellikle, IOTA’nın fiyatı son yedi gün içinde yaklaşık $ düşerek 1,00 dolara düştü. Bitcoin ile karşılaştırıldığında, IOTA aynı zaman aralığında yaklaşık düştü.

Tokenin günlük RSI’si artık aşırı satım seviyelerine yaklaştı ve yakın zamanda alıcıları çekme geçmişi olan 0,93-1,00 ABD Doları işlem aralığına düştü.

Sonuç olarak, IOTA 0,93 – 1,00 $ alanının altına düşerse, fiyat düşüşünü Mayıs-Haziran 2021 ticaret seansından itibaren bir destek seviyesi olan 0,71 ABD dolarının altına sürmesi muhtemeldir. Buna karşılık, bölgeden bir toparlanma, IOTA fiyat hedefini geçici boğa hedefi olarak 1.21 $ olarak görebilir.

Kripto Para Analizleri 11 Ocak

Altcoin Nedir? NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Bitcoin Cash nedir?

Atilla

Ethereum fiyatının 2022’nin başında 30000 doların altına düşmesinin 3 nedeni

Atilla

Dogecoin (DOGE) Nedir? Dogecoin Canlı Fiyatı

Atilla