Altcoin Analiz

Ethereum fiyatının 2022’nin başında 30000 doların altına düşmesinin 3 nedeni

Ethereum fiyatı 2022

Ethereum fiyatının 2022’nin başında 30000 doların altına düşmesinin 3 nedeni

Ethereum fiyatı 2022, Ethereum ‘in fiyatı ve momentumu arasındaki artan ayrışmanın ortasında düşüş eğilimi görülüyor.

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), Kasım ayının başlarında 4.867 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, ancak bir ay sonra artan kar alma hissi üzerine yaklaşık %20 düştü.

Ve şimdi, ETH’nin fiyatı önemli bir destek seviyesi olarak 4.000 doları tuttuğundan, çoklu teknik ve temel göstergeler şeklinde daha fazla satış riski ortaya çıkıyor.

Ethereum fiyatı 2022

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ethereum fiyatı 2022

ETH fiyatı yükselen takoz

Ethereum fiyatı 2022, İlk olarak, Ether, fiyat iki yükselen trend çizgisi tarafından tanımlanan bir aralık içinde yukarı doğru eğilim gösterdiğinde ortaya çıkan bir düşüş eğilimi olan “yükselen takoz”dan kırılıyor gibi görünüyor.

Basitçe söylemek gerekirse, Ether’in fiyatı kamanın tepe noktasına yaklaştıkça, formasyonun alt trend çizgisinin altına düşme riskiyle karşı karşıyadır, bu birçok teknik grafik uzmanının ileride daha fazla kayıp için bir işaret olarak gördüğü bir harekettir.

Ethereum fiyatı 2022, Ayı sapması

Ether piyasasındaki düşüş görünümü, son haftalarda kripto para piyasasında başka yerlerde hissedilen büyük satış baskılarına dayanma kabiliyetine rağmen ortaya çıktı.

Ethereum fiyatı 2022, Örneğin, piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Kasım ayı başlarında 69.000$’lık rekor rekorunu kırdıktan yaklaşık bir ay sonra, Ether’in aynı dönemdeki düşüşünden çok daha yüksek bir oranda %30 düştü. Bu, birçok analistin Ether’i Bitcoin’in fiyat düşüşüne karşı bir “hedge” olarak adlandırmasına neden oldu aynı zamanda ETH/BTC üç yıldan fazla bir süre içinde en iyi seviyelerine yükseldi.

Ancak bu, Ether’in son fiyat yükselişinin haftalık göreli güç endeksindeki (RSI) düşüşle aynı zamana denk geldiği ve fiyat ile momentum arasında artan bir ayrışmaya işaret ettiği gerçeğini ortadan kaldırmıyor.

Ethereum fiyatı 2022 Fed “nokta grafiği”

Ether için daha fazla aşağı yönlü ipucu, ABD merkez bankasının yeterli esneklik elde etmek için ayda 120 milyar dolarlık varlık satın alma programını ne kadar hızlı daraltması gerekebileceğini tartışacağı 14 Aralık’ta başlayacak olan ABD Federal Rezerv iki günlük politika toplantısının öncesinde geliyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ethereum fiyatı 2022, Fed tahvil ayda 15 milyar dolar hızında azaltacağını açıklayarak, teşvikin Haziran 2022’ye kadar sona ereceğini öne sürdü. Bununla birlikte, sıkılaşan bir iş piyasası ve ısrarla artan enflasyonist baskılar, Fed yetkililerini “belki birkaç ay daha erken” azaltmayı sona erdirmeye sevk etti.

Financial Times’ın 48 ekonomistin katılımıyla yaptığı ankette, teşvikin Mart 2022’ye kadar sona ereceğini tahmin ederken ve yanıt verenlerin çoğu ikinci çeyrekte bir oran artışını tercih ederken, piyasa beklentileri de düzeldi.

Ethereum fiyatı 2022, Bazı analistlere göre, artan daralma olasılığı, bir bütün olarak boğa piyasası olmasa da mevcut ralliyi kesinlikle frenleyebilir.

Piyasalar, Fed’in bu hafta politika beyanını ve ekonomik tahminlerin özetini güncelleyeceğini tahmin ediyor.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Trezor Cüzdanı Nedir, Ne İşe Yarar?

Atilla

Bitcoin fiyatı 42 bin dolara döndü

Atilla

Polkadot (Altcoin) Web3 bozulmasını öngörüyor

Atilla