Altcoin Analiz

Bitcoin fiyatı 42 bin dolara döndü

Bitcoin fiyatı 42 bin dolara döndü

Bitcoin 42 bin dolara döndü.

Uzmanlara göre, mevcut BTC fiyat aşamasının kayıplardan ziyade sürpriz kazançlarla sona ereceğine dair artan kanıtlar var.

Bitcoin (BTC), yeni bir “kısa sıkışma” beklentileri arttıkça 11 Ocak’ta 42.000 doları aştı.

Oldukça muhtemel

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre, BTC/USD Pazartesi günkü düşüşten 39.600 dolara yükseldi ve Eylül ayından bu yana 40.000 dolar seviyesini ilk kez aştı.

Kısa vadeli olumlu tahminler gün içinde bariz bir şekilde eksik kalırken, dikkatler türev piyasaların başka bir “kısa sıkışmayı” tetikleme olasılığına odaklandı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Düşüşe rağmen açık ilgi tüm zamanların en yüksek seviyelerinde ve ek olumsuzluğu açıkça destekleyen duygularla, beklenmedik bir artış kısa bahisleri “sıkıştırabilir” ve boğalara biraz soluk verebilir.

Glassnode’un haftalık bülteni “The Week On-Chain”in şu anki sayısına göre, böyle bir olay çok gecikmiş durumda. Uzun vadeli işlemler, Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan bu yana neredeyse sürekli olarak zarar gördü ve piyasa belirli bir sonucu en az beklediğinde “sıkışmalar” meydana gelmeye devam ediyor.

Akademisyenler, “Artan risk nedeniyle cezalandırılmamış kısa vadeli tüccarlar kendilerini kısa vadeli bir daralma için aday bulabilirler” diye tahmin ediyor.

Glassnode’a göre, böyle bir olay, Bitcoin piyasa kapitalizasyonunun %2’sine yaklaşan spot BTC ve vadeli işlemler açık faiz kaldıracı için “ılık” taleple birleşebilir.

 Her kısanın bir uzunu vardır.

Bu arada analistler, 30.000 dolara doğru başka bir bacakla elimine edilen büyük açık pozisyonun alternatiflerini düşündüler.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Önde gelen Twitter hesabı Credible Crypto, gün içinde açık faizin “yok edilmesi” olmamasına rağmen, piyasa kompozisyonunu sıfırlayan olayın sürpriz bir yukarı yönlü hareket olabileceğini iddia etti.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere 40.000 dolar, son 12 ayda birçok yerden güçlü bir fiyat bölgesi oluşturuyor.

Altcoin Nedir? NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Altcoin nedir?

Atilla

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Shiba Inu Canlı Fiyatı

Atilla

Likidite Havuzu Nedir?

Atilla