Altcoin Analiz Eğitim

Bitcoin Cash nedir?

Bitcoin Cash nedir ve Bitcoin'den farkı nedir? | altkoinal.com

Bitcoin Cash nedir ve Bitcoin’den farkı nedir?

Bcash olarak da bilinen Bitcoin Cash, bir ödeme ağı ve ana işlem birimi BCH tokeni olan bir kripto para birimi görevi görür. Bitcoin Cash, herhangi bir merkez bankasının veya güvenilir üçüncü tarafların çalışmasını gerektirmeyen ve tamamen merkezi olmayan, İnternet için eşler arası bir elektronik paradır. Bu dijital para birimi, bitcoin sorunlarını çözmek için 1 Ağustos 2017’de oluşturuldu. Bitcoin Cash ‘in ana odak noktası işlem kapasitesidir. Bu kripto para birimi SHA-256 algoritmasını kullanır ve maksimum arzı 21 milyon BCH’dir. Bu ödeme ağı birçok yönden Bitcoin’e benzer, ancak iki para biriminin de birçok teknik farkı vardır.

Bitcoin Cash ve Bitcoin arasındaki fark nedir?

Bitcoin (BTC) gibi, Bitcoin Cash de dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiye aracı olmadan doğrudan gönderilebilen eşler arası bir kripto para birimidir. İki para birimi Bitcoin Cash ve Bitcoin arasında iki temel fark vardır:

Bu dijital para birimi daha büyük bir blok boyutuna sahiptir ve bu da ortalama olarak daha hızlı işlem ve transfer maliyetlerine yol açar.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bitcoin, bu kripto para biriminden çok daha yüksek bir değere sahiptir.
Bu farklılıklar nedeniyle, birçok insan bitcoin’i bir dijital altın biçimi ve bitcoin cash’i bir dijital para biçimi olarak görüyor.

Bitcoin Cash ‘nin hangi özellikleri Bitcoin’den daha iyi?

Bitcoin Önbelleği, Bitcoin’den daha ucuza kullanılmasını sağlayan teknik farklılıklara sahiptir. Özellikle, bitcoin önbelleğinin blok boyutu 32 MB iken, bitcoin blok boyutu 1 MB’dir. Bu, Bitcoin Cash blok zincirinin daha birçok işlemi gerçekleştirebileceği anlamına gelir ve bu özellik, dikkatli kullanıldığında bile maliyetleri düşük tutar. Öte yandan, çok fazla aktivite olduğunda, bitcoin blok zinciri dolar ve işlemlerin sırada beklemesi gerekir, bu da aktarım süresini yavaşlatır ve maliyetleri artırır. Kısacası, BCH dijital para birimi BTC’den çok daha hızlı ve daha ucuzdur.

Bitcoin Cash nedir ve Bitcoin'den farkı nedir? | altkoinal.com

Bitcoin’i Bitcoin Cash ‘den daha iyi yapan nedir?

Daha büyük blokların ana teknik dezavantajı, madencilerin kavramasının daha zor olmasıdır ve bu, blok zincirinin yanlış bir şekilde birkaç parçalara bölmek gibi sorunlara yol açabilir. Elbette bu, onları alıp özetleyebilen madenciler için bir avantajdır ve sonuç olarak blok zincirinin bu tür madencilerin etrafında yoğunlaşma riski artar. Neyse ki, 32 MB boyutu bu tür bir soruna neden olacak kadar büyük olmadığından (Bitcoin Cash henüz blok boyutunu tam olarak kullanmamıştır) bu dijital para birimi için teorik olarak daha doğrudur. Ancak bitcoin’in bitcoin önbelleğinden daha iyi olmasının ana nedeni, bitcoin’in çok daha fazla değere sahip olmasıdır, bu nedenle insanlar onu daha fazla kullanır (bitcoin önbelleğine kadar). Dijital para birimlerinde bir madeni paranın değeri, ağın güvenliğini ve güvenilirliğini belirlediği için işlevsel olarak çok önemlidir.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bitcoin neden Bitcoin Cash den daha değerli?

Bu kripto para birimi daha ucuz ve daha hızlıysa, bitcoin neden daha değerli? Bu sorunun kesin cevabı net değil, ancak iki ana teori var: ekonomik ve sosyal.

 Ekonomik teori

Bu teori, daha yüksek maliyetler ve daha yavaş transferler dahil olmak üzere sürtüşmenin, varlıkların değerini korumak için gerçekten yararlı olduğunu savunur. Çünkü kullanmak (satmak veya harcamak) daha zor ve pahalı hale geliyor. Bu yüksek maliyetler ve yavaş transferler, insanları harcamak yerine bitcoinlerini tutmaya teşvik ediyor, bu da açık piyasada mevcut olan toplam bitcoin sayısını azalttı ve bunun sonucunda fiyatlar yükseldi. .

 Sosyal teori

Bu teori, bitcoin çok daha değerli olduğu için insanların ona daha fazla ilgi duyduğunu ve bunun da onu daha değerli ve çekici kıldığını iddia ediyor. BTC ayrıca marka bilinirliğini artırmaya yardımcı olan Bitcoin’in orijinal adına da sahiptir.

Bitcoin Cash nedir ve Bitcoin'den farkı nedir? | altkoinal.com

Bitcoin Cash satın almadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Bitcoin Cash, Bitcoin’den çok daha iyi performans gösteriyor ve daha büyük blok boyutu şu ana kadar herhangi bir soruna yol açmadı. Ama bu yeterli mi? Bu kripto para birimini incelerken aşağıdaki noktalara dikkat edin:

Kripto para piyasasına baktığınızda, Bitcoin’in bu dijital para birimine göre açıkça bir önceliğe sahip olduğunu ve bu kripto para biriminin işlevsel avantajlarına rağmen bu para biriminin Bitcoin’den daha az kullanıcısı olduğunu fark edeceksiniz. Bu iki para birimine değer depolama perspektifinden bakarsak, bitcoin bir avantaja sahip gibi görünüyor.

 Bitcoin Cash dijital para birimi olarak

Bitcoin Cash dijital para birimi gibi ödeme odaklı dijital para birimlerinin yetenekleri, dalgalanmaları nedeniyle sınırlıdır. Öte yandan, stabil madeni paralar, destekleri nedeniyle bu tür sorunları daha az yaşar ve genellikle bu tür dijital para birimlerine bir alternatiftir. Ancak öte yandan bu dijital para biriminin dalgalanmaları, coin para birimlerinin değerinden bağımsız bir para birimi isteyenler için bir avantaj olarak görülüyor.

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

USD Coin (USDC) Nedir? USD Coin Canlı Fiyatı

Atilla

Tokenomik nedir ?

Atilla

Bitcoin fiyatı 42 bin dolara döndü

Atilla