Altcoin Eğitim

Binance Coin (BNB) Nedir? Binance Coin Canlı Fiyatı

Binance Coin (BNB) Nedir? Binance Coin Canlı Fiyatı | altkoinal.com
TRY
USD
EUR
GBP

Binance Coin (BNB) nedir? Binance Coin (BNB) hakkında bilmeniz gereken her şey

Binance Coin (BNB), Binance Coin dijital para birimi borsasında işlem yapmak veya ücret ödemek için kullanılabilen bir kripto para birimidir. Bu yazıda Binance Exchange, özel blok zinciri ağı ve Binance coin (BNB) ile tanışacağız.

Binance Digital Currency Exchange, 2017 yılında Altcoin’lere odaklanarak kuruldu. Binance hızla en popüler borsalarından biri haline geldi ve 500’den fazla jeton ve jeton ticareti yapmasına izin verdi. Binance kelimesi, binary ve binance kelimelerinin birleşiminden oluşur. Binance, kripto para ticareti hizmetlerine ek olarak, kullanıcıları için aşağıdakileri içeren eksiksiz bir işlev ekosistemi sunar:

Binance Exchange’in Tarihçesi

Binance, 2001 yılında CZ olarak bilinen Chang Peng Zhao tarafından kuruldu. Binance Coin başlangıçta Blockchain merkezliydi; Ancak 2017’de, Blockchain’deki dijital para birimlerine ilişkin artan düzenleyici kurallar nedeniyle taşındı. Şirket şu anda Cayman Adaları’nda kayıtlı.

Binance Coin (BNB) Nedir? Binance Coin Canlı Fiyatı | altkoinal.com

9 Mayıs 2019’da Binance Coin, büyük çaplı bir güvenlik ihlalinin kurbanı oldu. Bilgisayar korsanları, o sırada 40 milyon dolar değerinde 7.000 bitcoin çaldı. CZ, bilgisayar korsanlarının borsanın güvenlik noktalarını kırmak için kimlik avı, virüsler ve diğer saldırılar da dahil olmak üzere çeşitli teknikler kullandığını söyledi. Binance, saldırının ardından tüm hizmetleri 10 gün süreyle askıya aldı. Web sitesi, kullanıcıların fonlarını Güvenli Kullanıcılar Fonu (SAFU) aracılığıyla geri ödemeyi taahhüt etmiştir.

Eylül 2019’da Binance Exchange, 125 kata kadar kaldıraçla vadeli işlem hizmetleri sunmaya başladı. O yılın Kasım ayında Binance, Hint bitcoin borsası WazirX’i satın aldı.

Mayıs 2021’de Binance’in kara para aklama ve vergi kaçakçılığı nedeniyle IRS ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulduğu bildirildi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Binance Zinciri

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük döviz bürolarından biri olan Binance Exchange, geniş bir hizmet ekosistemi sunarak faaliyetleriyle genişliyor. 2018 yılında Binance Blockchain kendisini Binance Chain olarak tanıttı. Binance Chain’yı piyasaya sürmenin ana fikri, 24 saat esasına göre büyük hacimli işlemler sunabilen yüksek hızlı bir blok zinciri oluşturmaktı.

Binance Blockchain (BS), merkezi olmayan finansı (DFA) kolayca işlemek ve finans dünyasında bu yeni fenomeni hızlandırmak için tasarlanmıştır. Binance Blockchain’i yapmak Binance Coin ve CEO’su CZ’yi defi dünyasına getirdi. Binance DeX, Binance platformu üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir dijital para birimi değişim platformudur ve en yaygın kullanılan merkezi olmayan uygulamalardan (DEP) biri olarak bilinir. Binance Dex’in öne çıkan bir özelliği, kullanıcıların kriptografik varlıklarını cüzdanlarında tutarak ticaret yapabilmeleridir.

Binance Akıllı Zincir

Binance Coin (BNB) Nedir? Binance Coin Canlı Fiyatı | altkoinal.com

Binance Akıllı Zinciri, Binance Coin ‘den bir yıl sonra Eylül 2020’de tanıtıldı Binance Smart Chain (BSC), Binance Chain (BS) ile paralel olarak çalışır. BS’den farklı olarak BSC, akıllı sözleşme yeteneklerine sahiptir, merkezi olmayan uygulamalara izin verir ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumludur.

BSC, Defi uygulamalarını geliştiriciler için çekici kılan en düşük komisyon maliyetine sahip blok zinciri şirketlerinden biridir.

Binance Akıllı Zinciri, 21 sertifika sağlayıcının BNB’ye bağlı kaldığı ve Binance blok zincirini güvence altına aldığı PoSA hisse senedi konsensüs mekanizmasını kullanır. BEP-20 sembolüne sahip Chain Binance Smart jetonları, temel olarak Ethereum ERC-20 jetonlarıyla aynı formatı kullanır.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Binance Blockchain Tarayıcı

Blockchain Tarayıcısı, kullanıcıların Blockchain’de çıkarılan blokları ve son işlemleri aramasına olanak tanır. Blockchain tarayıcısının kullanıcılar için en önemli özelliği işlem takibidir.

Binance Coin (BNB) Nedir?

Binance Coin (BNB) Nedir? Binance Coin Canlı Fiyatı | altkoinal.com

Binance Coin (BNB), Blockchain Binance’ın yerel madeni parasıdır ve Binance borsasında dijital para birimlerinin ticaretini kolaylaştırır. Binance, BinanceExchange tarafından verilir ve BNB sembolü ile işlem görür. Binance Coin ilk olarak Ethereum Blockchain bloğunda bir ERC20 jetonu olarak inşa edildi; Ancak Binance’in kendi Blockchain bloğunu başlattıktan sonra, Binance Chain ve Binance Smart Chain yerel tokenlar olarak tanıtıldı.

Kripto para birimi ilk olarak Temmuz 2017’de halka arz (ICO) olarak piyasaya sürüldü. Binance Coin, tokenlerin %10’unu (20 milyon BNB) melek yatırımcılara, %40’ını (80 milyon BNB) üretim ekibine ve kalan %50’sini (BNB 100 milyon) ilk halka arz katılımcılarına tahsis etti.

ICO’da halka satılan 100 milyon BNB jetonunun tamamı jeton başına 15 sent olarak fiyatlandırıldı; Yani Binance bu şekilde toplam 15 milyon dolar topladı. Bu 15 milyonun %35’i Binance platformunu ve değişim sistemini yükseltmek için, kalan %50’si ise pazarlama, marka bilinci oluşturma ve yeni yatırımcıların eğitimi için kullanıldı. Kalan %15’lik kısım ise acil durumlar ve öngörülemeyen durumlar için saklandı.

Binance Coin’in maksimum 200 milyon jeton kaynağı var. Binance Coin her üç ayda bir karının beşte birini Binance Coin’i geri almak ve sonsuza kadar yakmak için kullanır.

Binance kullanıcıları, Binance Exchange’de işlem ücretlerinde indirim alır. BNB, Bitcoin, Ethereum vb. diğer kripto para birimleri ile değiştirilebilir.

Binance Coin, başlangıçta Binance Exchange ücretlerinde indirim uygulamak için işlevsel bir token olarak yaratılmıştı; Ancak uygulamaları Binance Chain’daki komisyonları, eğlenceyi, seyahat rezervasyonlarını, çevrimiçi hizmetleri ve finansal hizmetleri içerecek şekilde genişledi.

Binance Coin ‘de token yakma ve bunun fiyat üzerindeki etkisi

Binance Coin, her üç ayda bir BNB jetonlarını yakar; Bu da arzı azaltır ve dolayısıyla bu binoküler madeni paranın fiyatını arttırır. Yakılan token miktarı, Binance sezonluk ticaretinin hacmine göre hesaplanır. Binance White Paper’a göre, şirket her sezon kârının %20’sini BNB’yi geri almak için kullanıyor ve onu sonsuza dek yok ediyor. Sezonun jeton yakma işlemi 100 milyon yanana kadar devam ediyor; Bu, toplam BNB bakiyesinin yarısıdır.

altkoinal.com

Binance Coin Uygulamaları

 Ticaret

Binance Coin, çoğu borsada diğer kripto para birimleri ile değiştirilebilir.

 İşlem ücretlerinin ödenmesi

BNB, Binance, Binance Dex ve Binance Chain’da komisyon ödemek için kullanılabilir. Kullanıcılar, Binance Exchange’de bir ücret ödemek için BNB’yi kullanmaları karşılığında indirim alacaklardır. Tabii ki Binance Coin’ın sunduğu indirimler her yıl yarıya iniyor; Bu, bu indirimlerin 2017’de başlayıp beş yıl sonra 2021’de biteceği anlamına geliyor.

 Kredi kartı ile ödeme

BNB, Crypto.com dijital para birimi kredi kartlarında ve Monetha ve HTC web sitelerinde ödeme yapmak için kullanılabilir.

Çevrimiçi hizmetler

Bittorrent, Canva ve Storm web sitelerinde ödeme yapın.

Ödeme şekli

Traderlar, BNB’yi müşteriler için bir ödeme yöntemi olarak kullanabilir, böylece ödeme yöntemlerinde daha fazla esneklik sunar.

Seyahat hizmetleri

BNB, TravelbyBit, Trip.io ve Travala.com dahil olmak üzere seçili web sitelerinde otel ve uçuş rezervasyonu yapmak için kullanılabilir.

Eğlence

Yüksek kaliteli bir video akışı platformu olan Uplive gibi web sitelerinden sanal hediyeler, kartlar, piyango biletleri satın alın.

Yatırım: Moeda gibi bazı platformlar, Binance Coin kullanarak hisse senetlerine, ETF’lere ve diğer yatırımlara yatırım yapmanızı sağlar.

Borç almak

BNB, ETHLend gibi bazı platformlarda krediler için teminat olarak kullanılabilir.

Binance Launchpad: Binance Coin, Binance Exchange’deki Binance Launchpad programında bazı ICO’lara yatırım yapmak için kullanılabilir. Binance Exchange’de listelenen yeni kripto para birimleri ilk kez fırlatma rampasına yerleştirilecek ve belirli bir süre sonra alım satıma hazır olacak.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Binance Coin ‘in geleceği

Binance Coin, merkezi olmayan blok zinciri ağlarından oluşan bir ekosistemdir. Bu şirket, dünyanın önde gelen kripto para birimlerinden biridir ve yan kuruluşları büyük ilgi gördü. 2017 yılında döviz bürosu olarak faaliyete başlayan şirket günümüzde çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir. Binance Coin ‘in (BNB) piyasaya sürülmesinden bu yana, Binance Exchange, yatırımcıların kripto para birimine olan ilgisindeki artıştan faydalandı. Binance Coin in, 2021’de kurumsal yatırımcıların dikkatini çeken güçlü bir büyüme gördü.

Yakılan tokenlar ve bu kripto para birimlerinin toplam envanterinin yarısının kaldırılması arzı azaltır ve daha nadir hale getirir. Binance ekosisteminin genişletilmesi ve Blockchain Binary bloğunda komisyonların BNB tarafından ödenmesi durumunda, bu kripto para birimlerinin konumu stabilize edilecektir. Öte yandan, bu kripto para birimleri Binance Coin için bir risk olan Binance Exchange’in performansına bağlıdır.

 

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Bitcoin fiyatı 42 bin dolara döndü

Atilla

Kripto Para Analizleri 11 Ocak

Atilla

Tokenomik nedir ?

Atilla