Altcoin Eğitim

Avalanche (AVAX) Nedir? Avalanche Canlı Fiyatı

Avalanche (AVAX) Nedir? Avalanche Canlı Fiyatı | altkoinal.com

Avalanche (AVAX) Canlı Fiyat Akışı

TRY
USD
EUR
GBP
avalanche-2Avalanche (AVAX)
329.20
avalanche-2Avalanche (AVAX)
$ 17.55
avalanche-2Avalanche (AVAX)
16,13
avalanche-2Avalanche (AVAX)
14.17

Avalanche (AVAX) Nedir? Avalanche (AVAX) hakkında bilmeniz gereken her şey

Avalanche (AVAX), merkezi olmayan finansal programları başlatmak ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir, birlikte çalışabilir bir ekosistemde kurumsal blok zincirlerini dağıtmak için açık kaynaklı bir platformdur. Avalanche (AVAX) (Altcoin) platformunda çalışan geliştiriciler, karmaşık bir dizi kuralla güçlü, güvenilir ve güvenli uygulamalar ve özel blok zinciri ağlarını kolayca oluşturabilir veya mevcut özel veya kamu yan kuruluşlarını kullanabilir. Avalanche platformunun amacı, herkesin herhangi bir varlık türünü başlatmasına veya ticaretini yapmasına ve akıllı sözleşmeler ve diğer gelişmiş teknolojileri kullanarak merkezi olmayan bir şekilde kontrol etmesine olanak tanıyan bir tür küresel varlık değişimidir. Aşağıda Avalanche’ı, ekibi ve kurucuları, bu platform ile diğer ağlar arasındaki farkları, WhitePaper ve yol haritasını ve Kevin AVAX’ı tanıtacağız.

Avalanche (AVAX) platformu nedir?

Avalanche (AVAX) Labs geliştiricileri, Avalanche’ın işlemleri bir saniyeden daha kısa sürede standartlaştıran ilk akıllı sözleşme ağı olduğunu iddia ediyor. Bu kripto platformu, çekirdek ağını Eylül 2020’de başlattı. Bu platformun ana tokeni olan AVAX, Avalanche’da çeşitli görevler üstleniyor ve aynı zamanda kullanıcılar için bir ödül ve ödeme sistemi görevi görüyor.

Bu kripto platformu, işlemleri bir saniyeden daha kısa sürede doğrulayan ilk akıllı sözleşme platformudur, tüm Atrium geliştirme aracını destekler ve milyonlarca bağımsız doğrulayıcının blok zinciri üreticisi olarak katılmasını sağlar. Deneysel ağ, 1.000’den fazla tam düğüme sahiptir ve üreticileri bu konuda dünya rekorunu kırmaktadır.

Ayrıca Avalanche platformu, mevcut blok zinciri ağlarından (saniyede 4.500 işlem) daha fazla sipariş kabul edebiliyor ve güvenlik eşiği, diğer ağların %51’lik standardının oldukça üzerinde. Avalanche ve diğer merkezi olmayan ağlar arasındaki büyük bir fark, fikir birliği algoritmasıdır.

Avalanche (AVAX) Nedir? Avalanche Canlı Fiyatı | altkoinal.com

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Zamanla, insanlar mevcut blok zincirlerini gördükten sonra blok zincirlerinin yavaş olduğunu ve ölçeklenebilir olmadığını anlamaya başladılar. Avalanche platformu, ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden nihai hız ve güce ulaşırken sağlam güvenlik garantileri elde etmek için yeni bir fikir birliği yaklaşımı kullanır. Sisteme ağ katılımı konusunda tek tip hüküm ve koşullar uygulayan diğer ağlardan farklı olarak Avalanche, bireylere ve kuruluşlara, karmaşık kurallara veya ağlarda güçlü, güvenilir ve güvenli uygulamalar ve özel blok zinciri ağları oluşturma gücü verir. 

Örneğin, dijital varlıkları yayınlamak isteyen denetlenen bir finans kurumu düşünün. Ağlarındaki aktif düğümleri kontrol edebilen bir sistem kuramayabilirler; Ancak Avalanche’da aynı enstitü, kullanılan sanal makine ve kendi özel ağlarında 90 çalıştırma koşulları üzerinde tam kontrol elde edebilir.

Avalanche‘ın kurucuları kimlerdir?

Avalanche'ın kurucuları kimlerdir?

Ava Labs, uzun süredir Bitcoin ağıyla ilişkilendirilen deneyimli bir bilgisayar bilimcisi olan Emin Gün Sirer de dahil olmak üzere üç kurucuya sahiptir. Sirer, Bitcoin’in ölçeklenebilirliği ile uzun süredir ilgileniyor ve Avalanche Consensus, bu araştırmanın doğrudan takibinin bir sonucu olup, ticaret hacminin Bitcoin’den çok daha büyük olmasına ve Visa gibi ödeme ağ geçitleriyle rekabet etmesine olanak tanıyor.

Sirer, Kevin Sekniqi ve Maofan “Ted” Yin gibi, platformun diğer kurucuları Cornell Üniversitesi ile ilişkilidir. Sirer, Bilgisayar Bilimleri alanında doktora derecesine sahip bir Yin danışmanıdır.

Ekibin diğer üyeleri bilgisayar bilimi, ekonomi, finans ve hukuk alanlarında uzmandır.

Avalanche (AVAX) ve Bitcoin ile Bitcoin Cash ve Ethereum arasındaki fark nedir?

İlk olarak, Avalanche (AVAX) platformu ile Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki temel farklara bakalım.Gerçek para birimlerinin yerini almak için iş kanıtı (PoW) için rekabet eden Bitcoin, Bitcoin Cash ve diğer jetonlarla karşılaştırıldığında, Avalanche (AVAX) platformu tamamen farklı bir model gibi görünüyor, ancak aslında ortak noktalar var.

Avalanche (AVAX), dolaşımda maksimum 720 milyon AVAX jetonu bulunan sabit hacimli bir varlıktır. Bu UTXO modeli, ödemeleri kolaylaştırmak için hesap modeli yerine tek krediler için Satoshi’yi kullanır. Avalanche (AVAX) ayrıca Segwit gibi işlemleri uyumluluk sorunları olmadan halleder ve hataları en aza indirmek ve okunaklılığı en üst düzeye çıkarmak için Bech32 adres biçimini kullanır. Bitcoin’den farklı olarak Avalanche (AVAX) Consensus, yürütmede hız, ölçeklenebilirlik ve esneklik için tasarlanmıştır. Avalanche ve BTC arasındaki en önemli farklar şunlardır:

  1. Bitcoin işlemlerini sonuçlandırmak yaklaşık bir saat sürer; Ancak Avalanche’da işlem bir saniyenin çok küçük bir bölümünde onaylanır.
  2. Blok zincirinde ( BLOCKCHAIN ) blok oluşturmak için Bitcoin, birkaç merkezi havuzun kullanılmasını gerektirir; Ancak Avalanche, sistemin dışında değer bırakmadan binlerce ila milyonlarca blok zinciri üreticisini barındırabilir.
  3. Bitcoin saniyede yedi işlemi destekler; Ancak Avalanche, vize limanının yaklaşık üç katı olan saniyede 6.500’e kadar işlem gerçekleştiriyor.

Avalanche (AVAX) Nedir? Avalanche Canlı Fiyatı | altkoinal.com

 

Avalanche (AVAX), ağ güvenliği için hem çevre dostu olan hem de son derece uzmanlaşmış ve pahalı madencilik platformları gerektirmeyen, merkezi madenciliğe yol açan Stok Kanıtı (PoS) modelini kullanır. Bu, binlerce ila milyonlarca insanın, gerçek bir ademi merkeziyetçilik olan, yalnızca bir bilgisayar ve bir İnternet bağlantısı ile Avalanche’a tam olarak katılabileceği anlamına gelir.

Ancak Ethereum ile kıyaslandığında Avalanche’ın benzerlikleri çok açık; Avalanche (AVAX), Ethereum Sanal Makinesini (EVM) ve araçlarını destekler, ancak diğer bazı açılardan hedefe ulaşmak tamamen farklı bir yaklaşımdır.

Ethereum şu anda çıkarmak için Bitcoin gibi iş kanıtı kullanıyor ve Ethereum 2.0’ı başlatarak stok kanıtına geçmeyi planlıyor. İş kanıtı, güçlü protokoller için harika bir temel olsa da, ağı yavaşlatır. Ancak “dijital altın” teorisi için çalışmanın kanıtı, hızlı tempolu meydan okuma dünyasında değil, tamamen kabul edilebilir.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ethereum, çalışma kanıtı kullandığı sürece, ölçeklenebilirlik, yüksek ücretler ve ağ tıkanıklığına dahil olacaktır. Ethereum 2 hisse senedi kanıtı yaklaşımı size yardımcı olacaktır; Ancak aynı zamanda işlemleri eş zamanlı olarak gerçekleştirmeyi hedefleyen ölçeklenebilirlik yaklaşımı ile önemli bir yürütme karmaşıklığı ve risk oluşturmaktadır.

Avalanche (AVAX), merkezi olmayan ağların mutlak temelinden, yani fikir birliğinden, ölçeklenebilirlik zorluğuna saldırır. Avalanche (AVAX) protokol ailesi, saniyede 4.500’den fazla işlemi destekleyerek ve fikir birliğine katılan milyonlarca blok üreten doğrulayıcı ile ölçeklenebilirlik sağlayarak, saniyenin çok küçük bir bölümünde kesinliğe ulaşma yeteneğine sahiptir.

Uygulamaların aynı sınırlı ağ kaynakları için (tüm katılımcılar için ücretleri artıran) rekabet etmesi gereken Ethereum’dan farklı olarak, Avalanche (AVAX) platformundaki uygulamalar, dinamik ve doğrulanmış bir kimlik doğrulama paketi tarafından onaylanan kendi bağımsız blok zincirlerinde çalışabilir. . Bu alt ağlar hala Avalanche (AVAX) Zincirlerinin daha geniş ekosistemine bağlıdır; Bu, yalnızca özel alt ağların oluşturulmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda geliştiricilerin kuralları, ekonomiyi, katılımcıları ve uygulamalarının güvenliğini tanımlamasına da olanak tanır.

Avalanche (AVAX) Teknik incelemesi

Avalanche (AVAX) platformu teknik incelemesi, mimarinin türünü ve belirli özelliklerini açıklar. Bu teknik inceleme, işletim sisteminin güvenliğini ve gücünü sağlayan yepyeni bir konsensüs protokolü ailesini tanımlar. Ayrıca AVAX belirtecinin nasıl kullanılacağından da bahseder. Son olarak, istikrarlı madeni paralar tasarlamak için kategorize edilmiş bir çerçeve ve sabit madeni paralar tasarlamak için gereken her şey sağlanmıştır.

Bu projenin başlamasının üzerinden çok kısa bir süre geçtiği için henüz belirli bir yol haritası belirlenmemiştir. Mevcut Yol Haritasındaki tek nokta, veritabanı güncellemeleri, ağ izleme, Avalanche (AVAX) tarayıcı, fikir birliği ve güvenlik ipuçları gibi yakın gelecekte uygulanacak bazı özelliklerin oluşturulmasıdır.

altkoinal.com

Avalanche (AVAX) Platformu coin nedir?

Kevin AVAX, Avalanche (AVAX) platformunun ana para birimi kodudur ve yapıştırma, ücret ödeme ve Avalanche (AVAX) platformunda oluşturulan çeşitli alt ağlar arasında temel bir birim sağlama yoluyla ağın güvenliğini sağlamak için kullanılır. AVAX dağıtımının detayları aşağıda görülebilir; Lansmanda 360 milyon AVAX üretildi, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmek üzere 360 ​​milyon daha hisse bonusu olarak kullanılacak.

 Kevin AVAX’ın şu anki durumu

AVAX para birimi kodunun yazıldığı sırada fiyatı 11,35 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 106 milyon dolar. Kripto para birimi şu anda kripto pazarında 44. sırada ve yaklaşık 870 milyon dolarlık bir pazar hacmine sahip.

Kevin AVAX için 17 Ocak 2021’de kaydedilen en yüksek fiyat 14.38 dolardı ve en düşük fiyat 31 Aralık 2020’de 2.79 dolardı. 720 milyon tokeninden yaklaşık 77 milyonu şu anda dolaşımda.

 Sonuç

Sonuç olarak Avalanche (AVAX) platformu, geçmişin başarılı dijital para birimlerinin deneyimlerini kullanarak ve yeni teknolojilerle entegre ederek tüm kullanıcıları için yeni bir kullanıcı deneyimi yaşatmaya çalışan kripto alanındaki en yeni projelerden biridir. Avalanche (AVAX), en çok, belki de en önemli kripto para birimi sorunu olan ölçeklenebilirliğe odaklanır. Gelecekte ve projenin tam oluşumunda başka bir başarılı para birimi kodu göreceğimizi veya diğer binlerce proje gibi birkaç yıl sonra izleyemeyeceğimizi göreceğiz.

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Ledger Cüzdanı Nedir, Ne İşe Yarar?

Atilla

Trezor Cüzdanı Nedir, Ne İşe Yarar?

Atilla

Proof of Stake (PoS) Nedir?

Atilla