Altcoin Eğitim

Altcoin nedir?

Altcoin nedir? - Altcoinler | altkoinal.com

Altcoin Nedir, Nasıl Alınır? En Büyük Altcoin Hangisidir, Altcoinler Neren Alınır?

Altcoin nedir? Altcoinler nelerdir? Bitcoin, piyasadaki tek kripto para birimi değildir. Aslında, ticaret yapabileceğiniz veya yatırım yapabileceğiniz binlerce “Altcoin (Altcoinler)” var.

Altcoinlere başlamadan önce bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin veya aşağıdaki belirli bir bölüme atlayın:

  • Altcoin nedir?
  • Altcoinler nasıl çalışır?
  • Bitcoin ve altcoinler arasındaki fark nedir?
  • Altcoin türleri
  • Altcoinlerin artıları ve eksileri
  • Altcoinlere yatırım yapmalı mıyım?
  • Altcoin ticareti nasıl yapılır
  • En iyi 10 Altcoin nedir?
  • Kaç altcoin var?
  • Altcoinler için geleceğe bakış

Bitcoin’e alternatiflerin kısaltması olan Altcoin nedir?

Altcoin nedir? Bitcoin’e alternatiflerin kısaltması olan Altcoinler, bitcoin’den sonra oluşturulan kripto para birimleridir. Diğer kullanım durumlarının yanı sıra, eşler arası işlemleri güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek için bitcoin’e bir alternatif olarak hizmet ederler.

 2011’den bu yana binlerce Altcoins piyasaya çıktı, ancak piyasa değerine göre en iyi Altcoinlerin listesi, yeni girenler dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin’i tahttan indirmeye çalıştıkça değişmeye devam ediyor.

Altcoin nedir? Altcoinler nelerdir? On yıl önce bitcoin’in daha hafif, daha hızlı bir versiyonu olarak piyasaya sürülen Litecoin (LTC), kripto piyasasının ilk yıllarında en köklü Altcoindi ve hala popüler bir madeni para.

Ancak bugün, Ethereum,  Cardano, Binance Smart Chain, Solana ve Tron gibi akıllı sözleşme özellikli blok zincirlerinden Altcoinler, merkezi olmayan uygulamalara olan talep son birkaç yılda hızla arttığı için Altcoinler pazarına hakim durumda.

Altcoin nedir? - Altcoinler | altkoinal.com

Altcoin nedir? Altcoinler nelerdir? Altcoinler nasıl çalışır?

Altcoinler, işlevselliklerinde ve madeni paradan madeni paraya kullanım durumlarında farklılık gösterir, ancak tıpkı bitcoin gibi, eşler arası işlemler yapmak ve güvenli bir altyapı sağlamak için blok zinciri teknolojisini kullanırlar.

Kriptografik tekniklerin kullanımı sayesinde, merkezi bir otorite olmadan dijital işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşlemler bloklar halinde toplanır ve değiştirilemez zincirlerin sıralı bağlantılarını oluşturacak şekilde birbirine bağlanır.

Altcoin nedir? Altcoinler nelerdir?Altcoinler ayrıca, kendi blok zincirlerinin durumuyla ilgili kararları güvence altına almak ve almak için fikir birliği mekanizmalarını kullanır. Ve blok zincirler eşler arası ağlarda çalıştığından, sistemi saldırılarla kırmak çok zordur.

Bitcoin ve Altcoin arasındaki fark nedir?

Bitcoin, internet bağlantısı olan herkesin dijital biçimde para depolamasını, göndermesini ve almasını sağlamak için 2009 yılında piyasaya sürülen ilk kripto para birimiydi.

Kripto para birimleri için hız belirleyici olan bitcoin, kripto pazarlarının toplam piyasa değerinin %50’sinden fazlasını elinde tutuyor (genellikle Bitcoin Hakimiyeti olarak anılır). Altcoin nedir? Altcoinler ise kripto pazarını genişletmek için Bitcoin’in başarısından ve teknolojisinden yararlandı.

Çoğu zaman, Altcoinler, Bitcoin’in işlem işleme yöntemini geliştirmeye odaklanır. Bitcoin, işlemleri onaylamak için şu anda çevresel etkileri nedeniyle eleştirilen bir ‘İş Kanıtı’ fikir birliği yöntemi kullanıyor. Altcoin nedir? Buna ek olarak, Bitcoin ağının ölçeklenebilirlik sorunları, yüksek zincirli işlem ücretlerine ve yüksek ağ kullanımı zamanlarında yavaş işlem süresine neden olur.

Birçok Altcoins, daha az enerji yoğun konsensüs mekanizmalarıyla Bitcoin’den daha hızlı işlem hızları sunarak bu sorunları giderir. Altcoinler, merkezi olmayan, özerk uygulamalardan oluşan bir ekosistem oluşturmaya odaklanan blok zinciri ağlarını beslemek için kullanılır.

altkoinal.com

Örneğin, Ethereum blok zinciri, merkezi olmayan finansın (DeFi), değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) ve blok zinciri oyunlarının evi olarak ortaya çıktı.

Altcoin türleri nedir?

Her Altcoins, yalnızca dijital ödemeler yapmak için güvenli bir araç olarak hizmet etmek amacıyla mevcut değildir. Bazı Altcoinler, bir kripto protokolünü yönetmek, oynaklıkla mücadele etmek, bir blok zinciri protokolü içindeki hizmetlere erişmek için oluşturulur ve liste uzayıp gider.

Özünde, Altcoinler yaptıklarına göre sınıflandırılır. Aşağıda ana Altcoinler türleri listelenmiştir.

 Utility tokens

Altcoin nedir? Bir blockchain platformunun hizmetlerine erişmek için bir yardımcı program belirteci kullanılır.

Örneğin, Ethereum üzerinde çalışan merkezi olmayan hizmetlerin çoğu, kullanıcıların hizmetlerine erişmek için platformun kendi ERC-20 belirtecini kullanmasını gerektirir. Bu nedenle, yardımcı program belirteci terimi.

Altcoin nedir? Hizmet belirteçleri tipik olarak yatırımcılara yönelik değildir, ancak esas olarak bir hizmet almakla ilgilenen kullanıcılar içindir.

 Stablecoins

Stablecoins‘ler, değerleri ABD doları gibi para birimlerine veya altın gibi emtialara sabitlenmiş kripto para birimleridir. Rezervlerle desteklenirler, ancak fiyatlarının sabitlendikleri varlıkla neredeyse aynı olmasını sağlamak için algoritmalar tarafından da korunabilirler.

Stablecoin’ler, insanların kripto para birimleriyle işlem yaparken kripto fiyat oynaklığı riskini önlemelerini sağladı. Stablecoinler, likidite sağlamak ve faiz kazanmak için kripto kredi platformlarında da kullanılabilir.

Sabit paralar için toplam piyasa değeri 125 milyar doların üzerindedir ve popüler olanlardan bazıları Tether (USDT) , USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD) içerir.

 Governance tokens

Bunlar, bir blok zinciri protokolünde oy haklarını kullanmak için kullanılan kripto para birimleridir. Bir blok zinciri projesinin yönetim belirtecine sahip olan kişiler, karar verme birkaç kişiye yayıldığından, bir projenin ademi merkeziyetçiliği sürdürmesini sağlayarak değişiklikler önerebilir ve oy verebilir.

Çoğu DeFi platformu, protokollerinde merkezi olmayan bir şekilde üzerinde anlaşmaya varılan sürekli yeniliklerin olmasını sağlamak için yönetişim belirteçlerine güvenir. Altcoin nedir? Bazen, bir protokol saldırıya uğrayabilir veya hatalar görülebilir. Altcoin nedir? Yönetim belirteçleri, kullanıcıların bu tür durumlarla en iyi nasıl başa çıkılacağı konusunda oy kullanmalarına olanak tanır.

 altkoinal.com

Oylamanın ötesinde, yönetişim belirteçleri alınıp satılabilir, stake edilebilir ve verim çiftçiliği için kullanılabilir. En iyi yönetişim belirteçlerinden birkaçı Maker (MKR), Compound (COMP), Curve belirteci (CRV) ve Aave’dir (AAVE).

 Mining-based

Madencilik paraları, blok zincirlerindeki işlemleri onaylamak için bir İş Kanıtı (PoW) konsensüs protokolü kullanır. Etkili bir şekilde çalışmalarını sağlamak için, madencilerin hesaplama gücü ile zor matematik problemlerini çözdüğü yerde madencilik yapılır.

İnsanlar, işlem ücretlerinin yanı sıra yeni kripto para birimleri ile ödüllendirildikleri için bunu yapmaya teşvik edilir. Bazı kripto para birimleri, madencilik için yoğun bilgi işlem gücü gerektirirken, diğerleri yalnızca bir CPU ile madencilik yapılabilir. Madenciliğe dayalı birkaç Altcoins Dogecoin (DOGE) , Ethereum Classic (ETC) ve Zcash (ZEC).

 Staking-based

Stake tabanlı Altcoinler, blockchain protokollerini güvende tutmak için bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizması kullanır. Bu yöntem, Bitcoin tarafından kullanılan Proof-of-Work algoritmasından daha fazla enerji verimlidir.

Hesaplama gücüyle kriptografik bulmacaları çözmek yerine, ağ katılımcılarının, işlemleri doğrulamak için seçilirlerse ödül kazanma umuduyla paralarını bir cüzdanda kilitlemeleri gerekir. Altcoin nedir? Stake edilen jeton sayısı ne kadar yüksek olursa, seçilme şansı o kadar yüksek olur.

Stake parası tutan çoğu kişi, esnetme yoluyla günlük olarak pasif bir şekilde staking ödülleri kazanıyor. Stake etme coin örnekleri arasında Algorand (ALGO), Cardano (ADA), Tezos (XTZ) ve Tron (TRX) sayılabilir.

Altcoinlerin artıları ve eksileri nelerdir?

Altcoin nedir? - Altcoinler | altkoinal.com

 Altcoin Artıları

Altcoinler, özellikle Bitcoin’in çeşitli eksiklikleri olduğu için kripto pazarına birçok fayda sağlıyor. Aşağıda faydalarından bazıları verilmiştir:

Altcoinler bitcoin’e bir alternatif olarak hizmet eder. Birçok Altcoin, Bitcoin’in, insanları kripto para birimleriyle ilgilenmekten caydırabilecek kusurlarını giderir.
Altcoin nedir? Yüksek işlem hızlarına, düşük ücretlere ve düşük oynaklığa sahip Altcoinler, kripto para biriminin bir ödeme aracı olarak daha fazla kabul görmesine yardımcı oldu.
Altcoinler, finans, oyun ve içerik oluşturmaya yönelik çeşitli yeniliklerle internette yeni bir dünyanın kapılarını açıyor.
Altcoinlerin birçoğu nispeten yeni olduğundan ve erken başlama şansınız olduğundan, fiyat artışı için Bitcoin’den daha fazla alana sahip olma eğilimindedir.

 Altcoin Eksileri

Altcoinler, kripto pazarlarının büyümesine yardımcı olsa da, riskler ve belirsizliklerle birlikte gelirler:

Stabilcoinlerin dışında, Altcoinler genel olarak çok değişkendir ve büyük ölçüde riskli bir yatırım olarak kabul edilir.
Çoğu Altcoinler , birkaç piyasa katılımcısı tarafından fiyat manipülasyonuna neden olabilecek zayıf likiditeye sahiptir.
Altcoinler bazen pompalama ve boşaltma planlarında kullanılabilir.
Bazı Altcoinler, birkaç ince ayar ile sadece kopyalanmış versiyonlardır, bu da onları orijinalin aslında ucuz kopyaları haline getirir.

Altcoin nedir? - Altcoinler | altkoinal.com

Altcoinlere yatırım yapmalı mıyım?

Altcoin nedir? Altcoinler nelerdir? piyasası oldukça riskli, çok değişken ve tuzaklarla dolu. Bu nedenle, cesur yeni kripto dünyasına girerken dikkatli davranmalısınız.

Bununla birlikte, yüksek risk, yüksek ödüllerle de gelebilir. Yatırımcının dikkatini yeni bir kripto girişimine çektiğinden, Altcoinlerin birkaç hafta içinde %1.000 kazanç elde etmesi alışılmadık bir durum değil. Ancak bunun tersi de olabilir, hızlı bir şekilde yükselen bir madeni para ile fiyatı hızla düşer ve önemli kayıplar meydana gelebilir.

Altcoin nedir? Altcoinler nelerdir? Bu nedenle, yatırım yapmadan önce bir Altcoini, kullanım durumunu, arkasındaki teknolojiyi ve popülaritesini doğru bir şekilde anlamak için kendi araştırmanızı (DYOR) yapmanız gerekir.

Risk almak ve tam olarak neye yatırım yaptığınızı araştırmak için zaman harcamak istiyorsanız Altcoinlere yatırım yapabilirsiniz. Piyasa değerine göre ilk on Altcoin arasında yer alan kripto para birimlerine yatırım yapmayı seçmek, küçük sermayeli paralar satın almaktan daha az risk oluşturabilir ve Altcoin yatırımları aramaya başlamak için iyi bir yer olabilir.

Altcoin nedir?

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Altcoin ticareti nasıl yapılır ?

Altcoin ticareti yapmanın ve onlardan para kazanmanın iki yolu vardır: kripto borsalarında doğrudan Altcoin ticareti veya kripto para birimi CFD’leri ticareti.

 Doğrudan Altcoin ticareti

Çoğu kripto tüccarı, Altcoin alıp satmak için dijital varlık borsalarını kullanır ve daha sonra varlıklarını bir kripto para cüzdanında saklar.

Bir Altcoin satın almak için bir kripto para cüzdanınız ve kripto borsası olan bir hesabınız olması gerekir. Bazı borsalar, ticarete başlamadan önce kimlik ve iki adımlı doğrulama gerektirir. Altcoin nedir? Bu borsalarda kredi/banka kartı ile veya hesabınıza banka havalesi ile para yatırarak Altcoin satın alabilirsiniz.

Ayrıca, internet bağlantısı ve kripto cüzdanı olan herkesin tokenları merkezi olmayan bir şekilde değiş tokuş etmesini sağlamak için akıllı sözleşmelerden yararlanan merkezi olmayan borsalar da vardır.

Altcoin nedir? Altcoinler nelerdir? Kripto para birimi CFD’leri ticareti

Fark sözleşmelerinin kısaltması olan CFD’ler, gerçekte dayanak varlığa sahip olmadan kripto para birimleri gibi enstrümanın fiyatı üzerinden işlem yapmanızı sağlayan finansal ürünlerdir.

Sonuç olarak, kripto CFD ticareti, düzinelerce Altcoin satın alma ve güvenli bir şekilde saklama teknikleriyle uğraşmak zorunda kalmadan kripto fiyatları üzerinde spekülasyon yapmayı tercih eden tüccarlar arasında oldukça popüler hale geldi.

Altcoin nedir? - Altcoinler | altkoinal.com

Dahası, CFD’lerle ayrıca bir Altcoin’i açığa alabilir ve bir kripto para biriminde düşen fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Ek olarak, az sermayeye sahip tüccarlar ve yatırımcılar, kaldıraç sağladıkları için CFD’lerden yararlanabilir ve kullanıcıların büyük miktarda para yatırmak zorunda kalmadan bir varlığa sahip olma şanslarını artırmalarına olanak tanır.

En iyi 10 Altcoin nedir?

Coinmarketcap’a göre, Eylül 2021 itibariyle, ilk on Altcoin

Kaç altcoin var?

Her gün daha fazla Altcoin kripto piyasasına giriyor. Şu anda piyasada 9.000’den fazla Altcoin var.

Bazıları mükemmel kullanım örnekleri sunarken, çoğu uzun vadede muhtemelen sıfıra doğru eğilim gösterecektir.

  Altcoinler için gelecek görünümü nedir?

Altcoinler hala yeni bir varlık sınıfıdır ve bitcoinden daha az yerleşiktir. Çoğu profesyonel ve kurumsal yatırımcı, sicili ve güçlü marka bilinirliği nedeniyle şu anda bitcoin ile daha fazla ilgileniyor.

Bununla birlikte, haftalar hatta günler içinde potansiyel olarak on kat kazanç elde etmenin cazibesi, spekülatörleri Altcoin piyasasına çekmeye devam edecek ve muhtemelen bu kripto piyasası segmentindeki en popüler varlıkların fiyatlarını artıracaktır.

Riskleri nedeniyle Altcoinlere yatırım yaparken ekstra dikkatli olmanız gerekirken, bunlar akıllı tüccarlara bu yeni dijital varlık sınıfının yüksek oynaklığından kâr etme fırsatı sunar.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Altcoin nedir? Altcoinler nelerdir?

DAX nedir?      DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için Altkoinal Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Bitcoin fiyatı 42 bin dolara döndü

Atilla

Tether Nedir? Tether Canlı Fiyatı, USDT Ne Demek? Nasıl Alınır?

Atilla

Cardano (ADA) Nedir? Cardano Canlı Fiyatı

Atilla